COVER Protocol Nedir? – Ekonomi Uzmanı

COVER Protocol Nedir?

5 ay ago 5 ay ago 5 ay ago

COVER Protocol, eşler arası işlemlere izin veren Blockchain tabanlı bir platformdur. Yearn.finance’in başındaki isim olan Andre Cronje’nin ise platformun danışmanı olarak görev yapıyor olması dikkatleri çekiyor.

COVER Protocol (COVER) Nedir?

COVER Protocol (COVER), Ethereum platformunda çalışan bir kripto para birimidir. COVER token, Cover platformunun yönetişim token’ıdır. Yapılan açıklamalara göre, COVER protokolün geleceğini şekillendirecek topluluk tarafından sunulan tekliflerde oy kullanılması için faaliyet gösteriyor.

Buna ek olarak COVER token sahipleri bir likidite sağlayıcısı olarak bonus token’lar da kazanabiliyor. Ayrıca COVER token sahiplerinin talepleri onaylayarak ya da geçersiz kılarak talep yönetimi sürecinde önemli rol oynadıkları da biliniyor.

Öte yandan Cover Protocol’ü benzersiz yapan özellikler platform tarafından şu şekilde sıralanıyor:

  • Piyasa Verimliliği: Piyasa için bir talep olduğunda, COVER protokolü piyasa yapıcıları talebin ihtiyacının karşılamasını teşvik eder. Aynı zamanda, piyasanın teminat primini belirlemesine izin verir.
  • Ölçeklenebilir: Cover Protocol, havuzlanmış stake etme yerine bağımsız coverage sınırları nedeniyle kendisini diğer coverage protokollerinden ayırır.
  • Değiştirilebilir Coverage: Kullanıcılar istedikleri zaman ERC-20 tabanlı kriptoyu satın alabiliyor ve istedikleri zaman Balancer ya da Uniswap’de değişim yapabiliyor.
  • Merkezsiz: Yapılan açıklamalara göre Cover Protocol tamamen merkezsiz bir sistem üzerine oluşturuldu.
  • Sınırsız: Cover Protocol kullanıcıların sadece akıllı sözleşmeleri değil kripto dışındaki her şeyi de teminat altına almalarına izin veriyor.
  • KYC Gerekmiyor: Cove Protocol platformunda Know-Your-Customer protokolleri uygulanmıyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre, Cover Protokolü, DeFi kullanıcılarının akıllı sözleşme riskine karşı korunmasını sağlıyor. Protokoller ve kullanıcıları arasında güven ve güvenilirlik aşılayarak çalkantılı DeFi alanını dengeliyor. Yapılan açıklamalara göre merkezi olmayan finans ile geleneksel finans arasındaki boşluğu doldurarak, Cover Protokolü tüm yatırımcılara DeFi’nin kapılarını açıyor.

COVER Coin Yorum

Cover coin alsında ilk olarak negatif bir durum ile gündeme geldi. Aralık ayı sonunda bir hack saldırısına uğrayan Cover Protocol büyük bir değer kaybı ile piyasaya adım atmış oldu. Ancak sonrasında durumu toparlayan projenin yeniden güçlenmeye başladığı görülüyor. Yatırımcılar ise her ne kadar yeniden yükselişe geçse de COVER ile ilgili temkinli adımlar atıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 386,89 dolardan işlem gören COVER, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından 2.420. sırada yer alıyor. Ayrıca COVER-BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0.01016 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak COVER 5 Ocak 2020 tarihinde 760,81 dolar ile rekor seviyeyi görürken yine 5 Ocak 2020 tarihinde 237,96 dolar ile dip seviyeyi gördü. COVER’in şu anda dolaşımda ne kadar bulunduğu ya da toplamda ne kadar olacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

COVER Protocol Coin Nasıl Alınır?

COVER Protocol, piyasa hacmi bakımından en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığı ile güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

5 Aralık 2020 tarihinde Binance’de listelenen COVER Protocol coin ile kullanıcılar COVER/ETH ve COVER/BUSD işlem çiftlerinde işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Diğer Ekonomi Haberleri
Paribu ödenmiş sermayesini 40 milyon TL’ye yükseltti

Basın bülteni Türkiye’nin en yüksek hacimli kripto para işlem platformu Paribu’nun 12 milyon TL’lik ödenmiş sermayesi 40 milyon TL’ye çıkarıldı. Devamı

Grayscale, 13 altcoin’i değerlendirmeye aldığını açıkladı

Kripto para odaklı en büyük yatırım şirketlerinden Grayscale, 13 kripto parayı her biri için fon oluşturmak üzere değerlendirmeye aldığını açıkladı. Devamı

Bitpanda/Elbruz Yılmaz: Ethereum, 2.0 ile popülerliğini artıracak

Bitpanda Türkiye ve MENA Genel Müdürü Elbruz Yılmaz, Ethereum’un daha gelişmiş bir versiyonu olarak tasarlanan ve uzak olmayan bir gelecekte Devamı

Altcoinlerde Son Durum Raporu – Ethereum (ETH), XRP ve MATIC

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden 38.000 dolar desteğini kaybetti ve 37.500 dolar seviyesine kadar çekildi. Birkaç gün önce Devamı

CHZ Coin Nedir? Chiliz Nedir?

Chiliz (CHZ), Ethereum blok zinciri üzerinde olan bir ERC-20 “token”ıdır. Chiliz; dünyanın ilk blok zinciri tabanlı fan”token” sayesinde taraftarları takımlarıyla Devamı

Paraguaylı Büyük Şirketin Bitcoin, SHIB, Ethereum ve CHZ Hamlesi!

Kendisini Paraguay’ın en büyük eğlence şirketi olarak tanımlayan Grupo Cinco, Temmuz ayında Bitcoin dahil olmak üzere bazı kripto paraları kabul Devamı

BTC Fiyat Analizi: Bitcoin Dominance Oranı Hangi Seviyede?

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı son bir kaç gündür 37.000 dolar ile 41.000 dolar bandında ilerliyor. Ancak bu Devamı

Kıdemli Analist, 2021 Yıl Sonu Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı!

Bloomberg Intelligence kıdemli analistlerinden biri olan Mike McGlone, 2021 piyasa koşullarına göre Bitcoin döngüsünün harika ilerlediğini aktardı. McGlone’a göre Bitcoin Devamı

Facebook Comments