Monday, February 26th, 2024

Crypton Exchange İle KYC ve Limit Olmadan Utopia P2P Üzerinden CRP Alıp Satabilirsiniz!

Crypton (CRP) için tamamen entegre ve otomatik bir borsa rolünde olan Utopia’nın eşler arası (p2p) alım satım ekosisteminde 9 Ocak 2021 tarihinde yeni bir gelişme yaşandı. Bağımsız geliştiricilerden oluşan küresel bir ekip, 1984 Group bünyesinden de alınan yardım ile önemli bir başarıya imza attı. Yeni Crypton Exchange herhangi bir kripto para borsasında olması gereken en iyi özellikleri sunmakta ve bunlar otomatik ve anonim üyelik kaydı, sıfır veya çok düşük işlem ücreti, sınır olmadan otomatik para çekimi, sansüre olan direnç, topluluk ile sohbet özelliği ve kullanıcıların verecekleri geri dönüşler karşılığında eşsiz ödül sistemi şeklinde sıralanabilir.

Otomatik ve Anonim Üyelik Kaydı

Utopia P2P ekosisteminde olduğu gibi burada da ihtiyacınız olan tek şey bir takma isim ve şifre. Borsa sizin genel anahtarınızı kullanarak sizi otomatik bir şekilde kayıt etmekte ve gerçek adınızı, telefon numaranızı veya e-posta adresinizi vermenize gerek kalmamakta. Yeni üyelikler otomatik olarak hiçbir insan müdahalesi olmadan onaylanıyor ve borsada tam erişim veriliyor. Temel üyelik kaydı yani şifre ve takma isim seçtiğiniz bölüm ise onay için gerekli tek form olarak ifade edilebilir. IP adresiniz bile toplanmıyor ve ekosistem içerisindeki bütün kullanıcıların IP adresi herkes için 127.0.0.1 olarak görünüyor. Bu da gizliliği koruyan Utopia ekosistemi için olmazsa olmazlardan birisi olarak görülüyor.

Sıfır veya Çok Düşük İşlem Ücreti Modeli

Crypton Exchange üzerinde alım satıma açılan ilk işlem çifti CRP/USDT olarak biliniyor. Bunun alım satımı için hiçbir işlem ücreti ödemenize gerek yok. Ancak diğer işlem çiftleri için yaklaşık olarak %0,1 işlem ücreti gerekiyor ve bunun da bütün endüstri çapında en uygunlardan birisi olduğu söylenebilir.

Sınırsız ve Otomatik Para Çekim

Eğer Utopia’nın dahili uWallet uygulaması üzerinden sahip olduğunuz Crypton (CRP) kripto para birimlerini çekmek istiyorsanız çok beklemenize gerek yok. Crypton borsası para çekme işlemlerinde otomatik bir süreç uygular ve hiçbir sanal sınıra sahip değildir. Bu da sadece birkaç saniye içerisinde istediğiniz kadar CRP’nin size transfer edilebileceği anlamına gelir. Transferinizi onaylayacak hiçbir ekip bulunmuyor ve her şey insan müdahalesinden uzak otomatik olarak gerçekleşiyor. Sizden elinizde adınız soyadınız yazan bir fotoğraf ile kimlik doğrulaması yapmanız da istenmiyor. Buna ek olarak fonlarınız da şüpheli işlem nedeniyle asla dondurulmayacak. Para çekme süreci oldukça sorunsuz ve hızlı gerçekleşiyor ki zaten böyle de olmalı.

Sansüre Karşı Direnç

Crypton Exchange direkt olarak açık web üzerinde https.//crp.is adresi üzerinde yer alsa da bunun aynı zamanda sansüre dayanıklı olduğu da söylenebilir. Utopia P2P ekosistemimde borsanın hem sansüre hem de devletler tarafından yasaklanıp ele geçirilmeye karşı dirençli olduğu görülebilmekte. Yetkililer Utopia alan adını ele geçiremez çünkü bu merkezi bir sunucudan açılmadı. Borsa kendi sunucusuna sahip ve Utopia için eşler arası alım satım sistemi bu şekilde sağlanıyor. Crypton Exchange, Utopia P2P için sansürsüz bir hizmet sunuyor.

Topluluk İle Sohbet Özelliği

Utopia P2P ekosisteminin en önemli özelliklerinden birisi de topluluk ile sohbet edilebilmesi ve bunun birçok dilde mümkün olması. Vietnam, Türkiye, Rusya, Çin ve Latin Amerika bölgelerinden birçok kişi başka yatırımcılarla sohbet edebilmekte. Crypton Exchange bu tip etkileşimleri mümkün kılarak büyümeyi hedefliyor. İnsanlar sohbet ederken tamamen gizli kalsa da aynı zamanda sosyal olmayı başarabilirler.

Kullanıcı Geri Dönütleri İçin Özel Ödüller

CRP/USDT şu an Crypton Exchange üzerindeki ilk işlem çifti olduğu için Utopia kullanıcıları da ERC-20 tabanlı USDT’nin yavaşlığından etkileniyor. Ethereum ağının yavaş işlem hızı, Crypton ekosisteminin hızını da engellemekte. Bu konuda kullanıcılardan çok fazla şikayet ve geri dönüt gelince Crypto Exchange de kullanıcıları dinledi ve Tron tabanlı TRC-20 USDT işlemlerini başlattı. Kullanıcıların geri dönütlerini dinleyen destek sistemi hem bunları kısa sürede değerlendirerek hem de sürpriz ödüllerle topluluğa verdiği değeri ortaya koymakta. Kullanıcıların verdiği geri dönüt 25 Ocak 2021 tarihinde hemen hayata geçirildi ve Crypton Exchange bünyesinde bunun gibi daha çok yenilik olabilir. Yeni bir kripto para borsası olmasına rağmen büyük bir ekosisteme ev sahipliği yapan Crypton, büyümeyi sürdürmekte oldukça kararlı ve bu konudan emin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Facebook Comments