Sunday, December 10th, 2023

Cumhurbaşkanlığı’ndan kripto para açıklaması

Son dönemde yaşanan fiyat artışları nedeniyle büyük ilgi gören kripto paralar konusunda ülkemizde büyük bir karmaşa yaşanıyor. Kripto para ile ödemelerin yasaklanması ve iki gündür ülke gündemi haline gelen Thodex vurgunu akıllarda büyük soru işaretlerine neden oldu.

Bu durumun yasal düzenlemelere etkisinin nasıl olacağı merak edilirken, diğer yandan konu hakkında bilgisi olmayan insanların suçun kripto paralarda olduğunu iddia etmesi tamamen yanlış bir algının yayılmasına neden oluyor.

Thodex CEO’su nerede? Yeni iddia fotoğrafıyla geldi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Kripto para düzenlemeleri yolda!

Kripto paralarla ilgili çalışmalara ilişkin “Kısa sürede tamamlanacak” diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem, Bloomberg’in sorusunu yanıtladı.

Başta Merkez Bankası olmak üzere ilgili kurumların çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Ertem, “Bu konudaki düzenlemeler reform programımızda da var. Türkiye, küresel tarafı da takip ederek kendi ekonomi sistemine de uygun, onunla barışık piyasa düzenlemesi yapacaktır.

Bu konuda hem vatandaşlarımızın tasarruflarını doğru değerlendirmesi açısından hem de haksız kazanç elde eden yapıların oluşmaması açısından çok hızlı düzenlemeler yapılması gerektiği kanaatindeyim ve bu da en kısa zamanda yapılacak” şeklinde konuştu.

The post Cumhurbaşkanlığı’ndan kripto para açıklaması appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments