Monday, April 15th, 2024

Curve DAO Token Nasıl Alınır?

Curve, likiditeyi yönetmek için otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) kullanan, stablecoin’ler için merkezi olmayan bir borsadır. Ocak 2020’de piyasaya sürülen Curve, artık merkezi olmayan finans (DeFi) fenomeni ile eş anlamlıdır ve 2020’nin ikinci yarısında önemli bir büyüme gördü.

Curve DAO Token (CRV) Nedir?

Curve, özellikle stablecoin işlemleri için bir AMM olarak hizmet vermesinin ardından büyük ilgi gördü. DAO ve CRV token’ının piyasaya sürülmesi, CRV’nin yönetişim için kullanımı düşünüldüğünde, kullanıcılara likidite taahhüdü ve sahiplik süresine göre verildiği için daha fazla karlılık getirdi.

DeFi işlemlerindeki patlama, AMM’lerin büyük miktarda likidite ve buna bağlı kullanıcı karlarını devretmesiyle Curve’un uzun ömürlü olmasını sağladı. Bu nedenle Curve, verim çiftçiliği ve likidite madenciliği gibi DeFi faaliyetlerinde yer alan herkese ve ayrıca kavramsal olarak volatil olmayan stablecoin’ler tutarak risksiz getirileri en üst düzeye çıkarmak isteyenlere hitap ediyor.

Platform, likidite sağlayıcılarına ödenen mütevazı bir ücret alarak para kazanıyor.

Ağustos ayında Curve, CRV’nin şirket içi token’ı olduğu, merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) başlattı. DAO, kullanıcıların yatırılan likiditesi için kullanılan birden fazla akıllı sözleşmeyi bağlamak için Ethereum tabanlı oluşturma aracı Aragon’u kullanıyor.

Curve’nin kurucusu ve CEO’su, kripto para birimi ile ilgili işletmelerde çeşitli deneyime sahip bir Rus bilim insanı olan Michael Egorov’dur. 2015 yılında, gizliliği koruyan altyapı ve protokoller inşa eden bir kripto para birimi işletmesi olan NuCypher’in kurucu ortağı ve CTO’su oldu. Egorov, aynı zamanda merkezi olmayan banka ve kredi ağı LoanCoin’in kurucusudur.

Bunlara ek olarak Curve yalnızca sabit paraları desteklediğinden, piyasaların çok hızlı hareket etme riski azalır, ancak piyasalar çapraz piyasa fiyatlarını yansıtacak şekilde yeniden dengelendiğinde kullanıcılar yine de para kaybedebilir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 2,26 dolardan işlem gören Curve DAO Token, CRV BTC işlem çiftinde de 0.00004530  BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 522,924,853 USD işlem hacmi ile 91. sırada yer alan Curve DAO Token son 24 saat içindeki işlem hacminin de 385,862,733 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 14 Ağustos 2020 tarihinde 60,50  dolar ile rekor kıran Curve DAO Coin, 25 Ekim 2020 tarihinde 0,33 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 230,884,855 adet Curve DAO Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 3,303,030,299 CRV Coin’e ulaşması bekleniyor.

CRV Coin Nereden Alınır?

CRV Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

CRV Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından CRV Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), Tether (USDT),  BUSD  ya da Bitcoin (BTC) alarak CHZ işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments