Saturday, February 24th, 2024

Dash Coin Yorumları: DASH İçin Kritik Yükseliş Hedefleri Belli Oldu

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son günlerdeki volatilitesi altcoinlerin sarsılmasına yol açtı. Buna rağmen yükseliş formasyonu içerisindeki altcoinlerin bazıları tutunmayı başardı ve Dash (DASH) de bunlardan birisi olarak ön plana çıkıyor.

DASH Coin Yorum

DASH/USD teknik analizine bakıldığında grafikte yükselen takoz formasyonunun oluştuğu görülebilmekte. Genelde ilk başlarda yükseliş ancak formasyonun devamında düşüş getiren bu sinyal, fiyatın 116 dolara kadar düşüp buradan 124 dolara yükselebileceğine işaret ediyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 127 dolardan işlem gören DASH, son 7 gün içerisinde %14 değer kaybederek aslında yükseliş bekleyenlere ters köşe yaptı. Yine de DASH fiyatının 20 MA seviyesinin üzerinde olması yükseliş odaklı bir sinyal olarak biliniyor.

DASH Teknik Analizi

DASH grafiğine göre fiyatın 138 dolar üzerinde kapanış gerçekleştirmesi gerçek bir boğa rallisini başlatabilir. 0,236 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen 138 dolar seviyesinin devamında ise ilk direnç noktasının 153 dolar olduğu görülüyor. DASH’in yeniden 138 doları görmesi için ise öncelikle 127 dolar üzerindeki 131 dolar direncini kırması gerekiyor.

DASH fiyatı, Bitcoin’in ters bir hareketiyle düşüşe geçerse ilk destek 123 dolar olacaktır. DASH yatırımcıları için tehlikeli bölge ise 0,618 Fibonacci geri çekilme seviyesine denk gelen nokta olarak gözüküyor. Eğer fiyat 107,83 dolara kadar geriler ve burada tutunamazsa, yeniden 100 dolar altı seviyeler görülebilir. Daha önce bu seviyelere gerileyen DASH neredeyse aylarca direnci kırmaya çalışmıştı. Benzer bir durumun yaşanması ise altcoin sezonunda DASH için yükselişi büyük oranda kısıtlayabilir.

Facebook Comments