Saturday, January 28th, 2023

Decentraland Coin Nasıl Alınır?

Decentraland (MANA) kendisini, kullanıcıların içerik ve uygulamaları oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan Ethereum blok zinciri tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor.

Decentraland (MANA) Nedir?

Decentraland, 2017’de gerçekleştirilen 24 milyon dolarlık ICO’nun ardından piyasaya sürüldü. Platform beta sürümünü 2019’da başlattı ve Şubat 2020’de halka açıldı. O zamandan beri, kullanıcılar kendi aralarında geniş bir deneyim yelpazesi yarattı: Etkileşimli oyunlar, genişleyen 3B sahneler ve çeşitli diğer etkileşimli deneyimler.

Öte yandan Decentraland iki token kullanıyor: MANA ve LAND. MANA, değiştirilemez ERC-721 LAND token’ları elde etmek için yakılması gereken bir ERC-20 token’ıdır. MANA token’ları, Decentraland piyasasında çeşitli avatarlar, giyilebilir cihazlar, isimler ve daha fazlası için ödeme yapmak için de kullanılabilir.

Bunlara ek olarak Decentraland, yeni bir sanatsal ortam, iş fırsatı veya eğlence kaynağı arayan içerik oluşturucular, işletmeler ve bireyler için tasarlanmıştır.

Toplamda, “Metaverse” olarak adlandırılan ve merkezi olmayan oyun dünyası, her biri bir ERC-721 değiştirilemez token ile temsil edilen 90.601 LAND parseline bölünmüştür. Her ARAZİ tam olarak 100 metrekaredir ve Metaverse’de belirli bir koordinatta bulunabilir.

ARAZİ sahipleri arsalarını seçtikleri herhangi bir şeye göre geliştirmekte özgür olsalar da Metaverse’nin çoğu, her biri farklı bir boyut ve temaya sahip olan çeşitli bölgelere ayrılmıştır. Bu bölgeler, MANA token’ları için bireysel kitle satışları yoluyla oluşturuldu ve bu bölgelerdeki LAND parselleri alınıp satılamaz.

Ayrıca Decentraland, Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından ortaklaşa kuruldu. İlerleyen zamanlarda ikisi de projedeki ana pozisyonlardan ayrılsa da Decentraland ile birlikte danışman olarak çalışmaya devam ediyorlar.

Ariel ve Estaban artık projeye liderlik etmiyor olsalar da, Decentraland’ın gelişimi halen devam ediyor ve çabalar yeni kurulan Decentraland Foundation tarafından yönetiliyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada Decentraland Coin, 0,2060 dolardan işlem görüyor. 58,191,753 USD işlem hacmi ile piyasa hacmi bakımından 399. sırada yer alan  Decentraland Coin’in BTC karşısında 0.000003718 BTC ile işlem gördüğü ifade ediliyor.

Bunların yanında son 24 saatlik işlem hacmi 13,360,751 dolar olan MANA Coin’in dolaşımdaki arzının 282,467,921 MANA Coin olduğu görülüyor. Ayrıca toplam MANA Coin arzının da 1.000.000.000 olduğunu ifade edebiliriz.

MANA Coin Nereden Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde MANA Coin satın alınabilir.

MANA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından MANA Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Tether (USDT), BUSD ve Ethereum (ETH) alarak MANA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece market değerinden değil daha alt değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments