Thursday, April 18th, 2024

Denge Holding hisselerinde milyonluk pay dönüşümü !

Denge Holding pay dönüşüm ortaklarından Mustafa Demirhan sahip olunan paylardan yüklü bölümü borsada işlem gören tipe dönüşüm yapılıyor!

Denge Holding pay dönüşüm detaylarına göre şu bilgilere yer verildi.

Denge Yatırım Holding Ş.’nin (“Şirket” veya “Ortaklık”) çıkarılmış sermayesinde sahip olduğum 1.925.000,00 TL nominal değerli payların borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesine ilişkin pay satışı yapılacaktır.

  • Yapılacak işlem sonrası 2,213 milyon TL’lik hisse borsada işlem gören tipe dönüşecek

Son on iki ay içerisinde ortaklık paylarının en yüksek ve en düşük Borsa kapanış fiyatlarına tarihleri ile birlikte aşağıda yer verilmiştir.
En düşük: 8 Temmuz 2020 1,49 TL
En yüksek: 15 Şubat 2021 9,40 TL

  • Ortaklığın 29.03.2021 tarih ve 2021/06 sayılı yöneti1;1 kurulu kararı kapsamında 300.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 50.000.000 TL’ olan çıkarılmış sermayesinin, yeni pay alma haklan kısıtlanmaksızın, %500 oranında nakden artırılarak 300.000.000 TL’ye yükseltilmesine ilişkin bedelli sermaye artırımı başvurusu Sermaye Piyasası Kurulu’nun 24.06.2021 tarih ve 32/1003 sayılı karan ile onaylanmış olup, aynı tarihli 2021/31 sayılı Haftalık Bülteninde yayınlanmıştır.

Denge hisselerinde 30 Temmuzda da dönüşüm haberi gelmişti.

Denge Yatırım hisselerinde yapılan dönüşümün detaylarına göre

Sermaye Piyasası Kurulu’nun VII-128.1 sayılı “Pay Tebliği”‘nin 15’nci maddesi gereğince, pay senetleri Borsada işlem gören ortaklıkların Kurul kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde pay senetlerinin Borsada satışa konu edilebilmesi amacıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu’na yapılan başvurulara ait bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Dönüşüm işlemi yapan yatırımcı : 500.000,000 TL nominal tutar

Denge Yatırım Holdding hakkında

DENGE YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ,

Türkiye merkezli bir yatırım holding şirketidir. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren Dng Dış Ticaret AŞ adında %99,6’sına sahip olduğu bir iştiraki ve finansal hizmetlerle uğraşan Toma Finance Ltd adında %99,98’ine sahip olduğu bir iştiraki vardır. İlişkili olduğu ve %2’sine sahip olduğu Bor Banka DD Sarajevo, bankacılık ve finans hizmetleri ile uğraşmaktadır.

Borsada işlem gören tipe dönüşüm

Borsada işlem gören tipe dönüşüm hisse senetleri, borsada halka açık olan bir şirketin ortaklarının kurul kaydında olan ancak borsada işlem görmeyen statüdeki hisse senetlerini satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvuruya denir.

İşlem gören tipe dönüşüm nedir ?

Bu dönüştürülen hisselerin dönüşüm kaydı onaylandığı taktirde borsa üzerinden sattığı anlamına gelmemekle birlikte satmak ya da tutmak pay sahibinin inisiyatifinde olan bir durumdur.

Borsada işlem gören tipe dönüşüm: Hisse senetleri, borsada halka açık olan bir şirketin ortaklarının kurul kaydında olan. Borsada işlem görmeyen statüdeki hisse senetlerini satışa konu edilebilmesi amacıyla yapılan başvuruya denir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı

The post Denge Holding hisselerinde milyonluk pay dönüşümü ! appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments