Saturday, September 23rd, 2023

Dent (DENT), Stellar (XLM) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatının 50.000 dolar bandından yükselişe geçmesi ve yeniden 58.000 doları görmesi, altcoinleri hareketlendirdi. BTC’nin dominansı bu ani yükseliş ile yeniden yukarı yönlü hareket etse de kısa süre içerisinde 60 seviyesine çekildi ve altcoinlerin yükselişine resmen müsade etti.

BTC fiyatının kendini toparlaması ise ilk olarak Dent coin (DENT) için yükseliş fırsatı vermişti. 14 gün içerisinde %208 yükseliş elde eden DENT, yaşadığı düzeltmeye rağmen kendine önemli bir destek bularak yükseliş ihtimalini koruyor.

DENT Coin Yorumları

DENT/USD paritesi 0,013 dolar seviyesine çıkarak 2021 yılının rekorunu kırdı. Buradan düzeltmeye geçen DENT, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,010 dolardan işlem görmekte. DENT’in hala 2021 yılı rekorundan çok uzakta olmadığı ve kritik direnç olarak görülen 0,015 doları kırdıktan sonra 0,037 dolara kadar yükselebileceği görülüyor.

DENT grafiğine bakıldığında ise bu yükselişe rağmen aslında hala rekor seviyenin çok ama çok altında olduğu görülüyor. 9 ocak 2018 tarihinde 0,10 doları gören DENT bu seviyenin %90 altında ve böyle bir yükseliş için yaklaşık %900’lük artış gerekiyor.

XLM’nin Coinbase’deki Popülerliği İşe Yarayacak mı?

XLM geçtiğimiz günlerde Coinbase üzerinde en çok alınıp satılan kripto paralar arasına girmeyi başardı. XLM tam olarak bu gelişme sonrasında ise kısa süre önce iğne attığı 0,40 dolar seviyesine ulaşarak bunun nasıl işe yaradığını ortaya koydu.

XLM fiyatının şu an bulunduğu destek oldukça sağlıklı olsa da fiyatın daha fazla yükseliş için kritik 0,50 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Analistlerin psikolojik direnç olarak gösterdiği 1 dolar seviyesi ise çok uzak olmayan bir hedef konumunda. XLM yatırımcılarının dikkat etmesi gereken asıl destek ise 0,32 dolar olarak görülmekte.

DOGE Fiyatının Düşüşü Önlenemiyor

Elon Musk ve WallStreetBets kanalının etkisi ile rekor kıran DOGE, bu rekorunu diğer altcoinlere kaptırdı. DOGE tamaman FOMO odaklı yükseliş sonrasında 0,090 dolar seviyesinde tutunamadı ve 0,05 dolara kadar çekildi.

DOGE için bundan sonraki destek noktaları sırasıyla 0,045 dolar, 0,030 dolar ve 0,018 dolar olarak görülüyor. Olası bir yükseliş için ise DOGE fiyatının eski rekorunu kırması gerekmekte. Bu gerçekleşene kadar DOGE tahtasındaki satış emirleri baskın gelecek gibi gözüküyor.

Facebook Comments