Monday, February 26th, 2024

Dev Firma Şimdi de Diğer Şirketleri Bitcoin (BTC) Almaya İkna Etmeye Çalışacak!

Bitcoin (BTC) fiyatı 15.000 dolar seviyelerinde iken yüklü Bitcoin alımları yapan ve bu konuda bütün sosyal medyada gündem olan MicroStrategy, 1 milyar doların üzerinde değere sahip Bitcoin fonu ile ne kadar doğru bir adım attığını kanıtladı. İlk olarak 250 milyon dolarlık alım yapan ve ABD’de halka açık bir şekilde listelenip Bitcoin alan ilk şirket olarak gösterilen MicroStrategy, daha sonra bunu birkaç adım ileriye götürdü.

Milyarlarca Dolarlık Bitcoin Aldı

Devamında yine küçük bir alım yapan MicroStrategy, Bitcoin fiyatının 18.000 dolar seviyelerinde gezindiği anlarda ise borçlanma senetleri ile neredeyse 700 milyon dolarlık tek bir alım yaptı. Bu da şirketin toplam alımını 1 milyar doların üzerine çıkardı. MicroStrategy’nin mevcut BTC fiyatı üzerinden ise 2 milyar dolardan fazla değere sahip BTC’si olduğu tahmin ediliyor.

MicroStrategy yüklü Bitcoin alımları yaptıktan ve bu konuda haklı çıktığını kanıtladıktan sonra ise şimdi diğer firmaları Bitcoin almaya ikna etmeye çalışıyor. Şirketin Square’i 50 milyon dolarlık Bitcoin almaya ikna ettiği ve Tesla’ya bu konuda baskı yaptığı biliniyor.

MicroStrategy, Diğer Şirketlere Eğitim Verecek

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor konu hakkında yayınladığı gönderisinde 3 ile 4 Şubat tarihlerinde MicroStrategy’nin kurumlar için bir Bitcoin semineri vereceğini belirtti. Bu seminerde şirket yetkilileri diğer şirketlerin sorumlularını Bitcoin stratejisi ve şirketin bu sayede büyütülmesi konularında eğitecek.

İlk gün konuşma yapacak ilk kişi ise Michael Saylor olacak. Saylor, “Bitcoin Makro Stratejisi” konusunda detaylı bir konuşma yaparak, kurumların neden altın yerine Bitcoin’i tercih edip bunu kurumlarının önemli bir yatırımı haline getirmeleri gerektiğini vurgulayacak. Saylor buna ek olarak Bitcoin’in fiyatında ciddi bir artış getiren makroekonomik faktörleri de ele alacağını açıkladı.

Tesla, Bitcoin Alacak mı?

Michael Saylor daha önce Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a Twitter üzerinden Bitcoin alma çağrısında bulunmuştu. Musk, yüklü alımların yapıldığından bile emin olmadığını belli eden bir yanıt vererek aslında buna ilgi duyduğunu gösterdi. Kısa süre önce dünyanın en zengin adamı olan Musk’ın bu toplantıya katılıp katılmayacağı bilinmiyor. Musk veya Tesla ile SpaceX şirketlerinden bir yetkilinin bu konferansa katılması ise Bitcoin fiyatını olumlu etkileyebilir.

Facebook Comments