Saturday, January 28th, 2023

deVere Group CEO’sundan Bitcoin için Sıradışı Analiz: Sattıklarını Geri Alacaklar

Finansal danışmanlık devi deVere Group’un CEO’su Nigel Green, Bitcoin (BTC) balinalarının son hareketlerinin en büyük kripto parada yükseliş beklemesine neden olduğunu söyledi.

“Sattıklarını Geri Alacaklar”

Finansal danışmanlık devi deVere Group’un CEO’su Nigel Green, Bitcoin fiyatında yükseliş beklemesinin ilk nedeni olarak, BTC balinalarının bir satış döneminin ardından piyasaya dönmeye hazırlanıyor görüntüsü vermelerini işaret ederek şunları ifade etti:

Bir nedeni ‘balinaları izliyor olmam.’ Balinalar, para biriminin fiyatını hareket ettirme potansiyeline sahip olmak için yeterli varlığı bulunan dev kripto para yatırımcılardır. Son haftalarda balinalar satış yaptıkları görülüyor. Bu da diğerlerinin ürküp panikledikçe piyasa fiyatını düşürme etkisine sahip bir hamle. Bu şekilde büyük oyuncular pistte daha fazla yer açılmasını sağlayabilir ve daha ucuz fiyatlardan satın alım yapabilirler. Önümüzdeki haftalarda sattıkları varlıkları geri almak ve ek alım yapmak için hamlelerini yapmaya hazırlandıklarını hissediyorum.

DeVere Group CEO’su, son dört hafta içerisinde balina seviyesi Bitcoin adreslerinin sayısının arttığına da dikkat çekerek, bunun önemli bir yükseliş sinyali olabileceğini iddia etti:

Ayrıca, göze çarpan başka balina hareketlilikleri de var. Cüzdanında 10 bin ila 100 bin BTC tutan yeni cüzdan sayısı son 30 günde 103 arttı.

Green’e göre, Bitcoin ve diğer önde gelen kripto paralar şu anda indirimli fiyatlarla işlem görüyor ve hepsi bir bütün olarak yukarı yönde hareket etme potansiyeline sahip. DeVere Group CEO’su, bu konuda görüşünü “Son çalkantıya rağmen, Bitcoin ve diğer büyük kripto paralarının yörüngesinin yukarı doğru olduğuna inanıyorum. Bu yüzden mevcut düşüşü bir indirim olarak görüyorum.” şeklinde açıklıyor.

Bitcoin’de Son Durum

En büyük kripto para Bitcoin, yazım sırasında son 24 saatte kaydettiği yüzde 3’ün üzerinde yükselişle 21 bin 346 dolardan alınıp satılıyor. Toplam piyasa değeri 409 milyar dolarda olan BTC’nin işlem hacmi ise 24 saatte yüzde 5,89 artışla 43.8 milyar dolar seviyesinde.

Bitcoin fiyatındaki yükseliş en büyük kripto paranın piyasalar üzerindeki hakimiyetinin artmasını tetikledi. Kripto veri platformu CoinMarketCap‘in BTC DOM metriğine göre, BTC’nin piyasa hakimiyeti yüzde 39,1 seviyesinde. Bir gün önce Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 37,5 seviyelerindeydi.

Facebook Comments