Saturday, February 24th, 2024

DFI Money Coin Nasıl Alınır?

YFII olarak da bilinen DFI.MONEY, popüler merkezi olmayan finans (DeFi) kaynağı platformu yearn.finance’in (YFI) bir çataldır. Temmuz 2020’de piyasaya sürülen bu proje, YIP-8 adlı bir yükseltme planında önerilen değişikliklere bağlı kalarak DeFi yatırımcıları için getirileri optimize etmeyi hedefliyor.

DFI Money (YFII) Nedir?

DFI.MONEY, protokol değişikliklerine ek olarak, aralarında Vault’un “öldürücü ürün” olarak tanımladığı yeni ürünler de piyasaya sürdü. Ayrıca DFI.MONEY’in yerel token’ı, likidite sağlayıcılarının ağ etkileşimlerine göre kazandıkları sabit bir tedarik token’ı olan YFII’dir.

Öte yandan DFI.MONEY, temelde DeFi pazarında yearn.finance ile aynı rolü yerine getiriyor ancak token için farklı protokol kurallarına ve bazı yeni özelliklere tabidir. Bu nedenle proje, YIP-8 lehine oy veren selefinin kullanıcılarını ve likidite sağlayarak getirileri maksimize etmek isteyen yeni gelen DeFi yatırımcılarını hedefliyor.

DFI.MONEY’in web sitesi, protokolünün topluluğa ait olduğunu ve varsayılan olarak geliştirici ödülleri gibi teşvikler sunmadığını belirtmektedir. Kullanıcılar, Curve (CFI) veya Balancer (BAL) içeren iki likidite havuzundan birine veya her ikisine katılabilir ve likidite sağlamak için ödül olarak YFII token’ları kazanabilir.

DFI.MONEY ayrıca, kullanıcıların kendileri işlemleri manuel olarak ayarlamadan, kullanıcı tarafından gönderilen stratejilere göre kullanıcılara herhangi bir token’ın en yüksek getirisini otomatik olarak elde etmeyi amaçlayan yeni bir özellik olan Vault’u da piyasaya sürdü.

Bunlara ek olarak DFI.MONEY, Andre Cronje tarafından yaratılan ve DeFi kaynağı olan yearn.finance’ın bir hard fork’u olarak ortaya çıktı. Cronje, yearn.finance’in orijinal hali olan iEarn’i 2020’nin başlarında piyasaya sürdü. Ancak gelişimini sürdürmek için geri döndü ve bunun üzerine DeFi daha yaygın hale geldikçe popülaritesi önemli ölçüde arttı.

Merkezsiz finans (DeFi) alanının popülerliği arttıkça YFII’nın da değer artışının hız kazandığı görülüyor.

Yazının kaleme alındığı sırada 2.250 dolardan işlem gören DFI Money Coin, YFII BTC işlem çiftinde de 0.04458 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 86,864,005 USD işlem hacmi ile 299. sırada yer alan DFI Money Coin son 24 saat içindeki işlem hacminin de 124,600,219 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 1 Eylül 2020 tarihinde 9.405  dolar ile rekor kıran DFI Money Coin, 3 Ağustos 2020 tarihinde 96,29 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 38,596 adet DFI Money Coin bulunuyor ve bu rakamın maksimum 39,375 DFI Money Coin’e ulaşması bekleniyor.

YFII Coin Nereden Alınır?

YFII Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

YFII Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından YFII Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), Tether (USDT), BUSD  ya da Bitcoin (BTC) alarak YFII işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments