Monday, February 26th, 2024

dForce Nedir?

dForce, entegre ve birlikte çalışabilir bir DeFi platformu olan dForce ağının yardımcı program token’ıdır. Yapılan açıklamalara göre DF, işlem hizmetleri, topluluk yönetişimi, sistem dengeleyici, teşvik ve doğrulayıcı mevduatları için kullanılacaktır.

dForce (DF) Nedir?

dForce (DF), entegre, birlikte çalışabilir ve ölçeklenebilir bir açık finans protokol ağı oluşturmayı, protokol içi likidite ve ağ etkilerini geliştirmeyi savunurken, diğer protokollerle etkileşim kurmak ve entegre olmak için tam açık bir platform olarak çalışıyor.

Kullanıcılar platform sayesinde üç önemli boyuta ayrılan matriste en iyi likidite potansiyelini en üst düzeye çıkarabiliyor. Platform protokollerini temelde üçe ayırıyor: Varlık protokolleri, kredi protokolleri ve likidite protokolleri.

Varlık protokolleri altında ise 3 varlık tipi bulunuyor:

  • USDx: Sistematik getirisi olan sentetik bir stablecoin olarak tanımlanıyor. USDx on-chain yönetişim yoluyla ayarlanabilen ve önceden belirlenmiş ağırlıkta düzenlenmiş stablecoin’lerdden oluşan bir sepete sabitlenmiş stablecoin birimidir. Kullanıcılar USDx varlıklarından yalnızca USDx’i USR sözleşmesine yatırarak faiz geliri elde edebilirler.
  • GOLDx: Fiziksel altın ile desteklenen dijital varlık olarak tanımlanan GOLDx, ons yerine gram cinsinden ifade ediliyor. GOLDx, on-chain işlemlerle ilişkili oalrak sıfır ücretle öne çıkıyor, tüm DeFi protokolleriyle %100 uyumlu olduğu ifade ediliyor ve entegrasyonlar için kolaylık sunduğu belirtiliyor.
  • Yield piyasaları: Kullanıcılar, havuzdaki hisseyle orantılı olan ve herhangi bir zamanda paraya çevrilebilen desteklenen ERC20 token’ını yatırdıklarında dToken alıyor. dToken diğer kullanıcılara, platforma veya akıllı sözleşmeye aktarılabiliyor.

Lending protokolünde ise iki temel lending hizmetinden bahsediliyor:

  • Hybrid Lending Facility: Farklı ihtiyaçlara ve risk toleransına sahip kullanıcılara hitap eden çok çeşitli ayrı lending havuzları oluşturulmasına imkan tanıyor.
  • dForce Lending Protocol: Daha fazla gömülü risk kontrol parametreleri ve çeşitli sermaye tedarik kaynaklar içeren izinsiz kredi protokolü sürümü olarak nitelendiriliyor.

Platformun likidite protokolü ise dForce Trade’i kullanıcılara sunuyor. dForce Trade, “En iyi fiyatla büyük hacimli alım satımları desteklemek için birden fazla DEX’te parçalanmış likidite havuzu.” olarak tanımlanıyor.

DF Coin Yorum

DF coin özellikle Binance listelenmesi sonrasında yaşadığı fiyat artışı dikkat çekiyor. Bununla birlikte yatırımcıların şu an için çok yeni bir coin olduğundan DF coin’e temkinli yaklaştıkları görülüyor. Dolayısıyla çok fazla düşüş ya da yükseliş yönünde tahmin bulunmuyor.

DF coin’in gelecek ile ilgili görünümü hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için güncel rakamlara bakmak faydalı olabilir. CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1364 dolardan işlem gören dForce Coin, DF/BTC paritesinde de 0.000003633 BTC’den işlem görüyor. Ayrıca şu anda dolaşımda114,772,957 adet bulunan dForce’in toplamda 999,951,290 DF Coin’e ulaşacağı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak  3 Kasım 2020 tarihinde 0,0702 dolar ile dibi gören dForce’ın (DF), 1 Eylül 2020 tarihinde 1,18 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

dForce Coin Nasıl Alınır?

11 Aralık 2020’de Binance listelenmesinin ardından platformda DF/ETH ve DF/BUSD işlem çiftleri kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

dForce, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu olan Binance aracılığı ile güvenli ve hızlı bir şekilde alınabilir.

Facebook Comments