Friday, April 19th, 2024

Dikkat: Binance Coin (BNB) Yatırımı Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler!

Binance Coin (BNB) fiyat hareketlerine bakıldığında borsa coin’inin, piyasanın geri kalanından daha sakin bir şekilde ilerlediği görülüyor. Ancak bu noktada analistler bir duruma dikkat çekiyor: 22 Temmuz’dan bu yana BNB istikrarlı bir toparlanma eğilimi içinde bulunuyor.

BNB İlk Hedef: 400 Dolar

Analistlerin açıklamalarına göre Binance Coin, 23 Mayıs’ta 212 dolara kadar geriledikten sonra bir süre yatay seyretti ve Temmuz itibari ile toparlanmaya başladı. 22 Temmuz’dan bu yana istikrarlı bir şekilde yükseldiği düşünülen BNB’nin bu noktadan sonra ilk hedefinin 400 dolar olduğu ifade ediliyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 340 dolardan işlem gören BNB’nin bir saatlik grafiğinde volatilitenin yüksek olduğu ancak bir günlük grafikte fiyatın nispeten yatay hareket ettiği ifade ediliyor. Buna ek olarak Binance Coin fiyatı son bir hafta içinde yaklaşık olarak %3 artış sergiledi.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre işlem hacimlerinde büyük bir artış yaşanmamış olması, artış grafiklerine rağmen düşük ağ aktivitesinin bir göstergesi olarak nitelendiriliyor ve bu durumda da fiyatın bir süre daha yatay seyredebileceği ifade ediliyor.

Binance Coin Önemli Seviyeler

Grafiklere ve yorumlara Binance Coin için şu anda ana destek 310 dolarda ve ana direnç 365 dolarda bulunuyor. Eğer 365 doların üzerine bir kırılım yaşanırsa fiyatın 400 dolara doğru harekete geçebileceği ifade ediliyor.

Ancak 310 dolarlık desteğin kırılması Binance Coin fiyatının 280 dolara kadar geri çekilmesine sebep olabilir. Dolayısıyla analistlerin 310 dolar ve 365 dolar seviyelerini takip etmeleri oldukça önemli.

Bunlara ek olarak Binanca Coin yakımları ile BNB’nin deflasyonist bir para olma yolunda ilerlediğini ve dolayısıyla fiyatın da özellikle uzun vadede artış potansiyeli olduğunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca elde edilen veriler Binance coin için sosyal hacimlerin Temmuz ayının sonundan bu yana arttığını gösteriyor.

Facebook Comments