Friday, April 19th, 2024

Dikkatlerden Kaçan O Altcoin, Kısa Vadede Yüzde 300 Arttı!

Kripto para piyasası yatırımcıları, birkaç günlük süreçte Audius ve Solana gibi altcoin’lerin inanılmaz performansına şahit oldu. Bitcoin ve Ethereum gibi devlerin iyi performansına nazaran daha az bilinen diğer alternatifler daha fazla dikkat çekici olmaya başladı. Bu altcoin’ler yatırım açısında doğru seçim mi?

AUDIO’dan Harika Performans

Audius, kısa sürede %300 zıplayarak harika bir fiyat sekansı izledi. Bu ayın başında 1 dolar seviyelerindeki fiyatını 4 dolara taşıyan kripto para, çok konuşulanlar arasında girmese de dikkat çekti. Audius, Ekim 2020’de piyasaya sürülen bir müzik akışı hizmetidir. Bu platformun yerel kripto para birimi AUDIO, listelenmesinden bu yana değerlemede patlama yaptı. AUDIO, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde %1.705 artarak popüler olan birçok altcoin arasında alt sıralarda yer aldı. Temmuz ayının son haftasından bu yana %326 artan kripto para, önemli bir ralli izletti. Bu boğa koşusunun arkasındaki en önemli fakötür, onu kripto para piyasasından ziyade kendi alanında popülerleşmesiydi.

Audius, geçtiğimiz gün TikTok ile iş birliği duyurdu. Bu anlaşma, kullanıcıların Audius’tan müzikleri doğrudan TikTok’ta paylaşmasına izin verecek. Bu, özellikle TikTok platformundaki kriptoyla ilgili her türlü tanırım içeriğini yasaklamasının ardından büyük bir gelişme olarak kayıtlarda yer aldı.

Tüm Gelişmelerin Ötesinde Ağın Gerçek Değeri Nedir?

Zincir üzerindeki veriler incelendiğinde, fikir edinebiliriz. AUDIO, uzman değerlendirmelerine göre hype nedeniyle sıçrayan kripto paralara benzemiyor. Hype ile beslenen Dogecoin ve benzerlerinin aksine daha yüksek bir değer profili çiziyor.

AUDIO’nun arkasında güçlü bir geliştirme faaliyeti ve ekip bulunuyor. Bununla birlikte bir adresin sahip olduğu ortalama bakiye 11.798 dolar. Peki neden?

Ağın düşük adres sayısı, an itibarıyla yalnızca 16.200 olarak kaydedildi. Buna rağmen yalnızca 24 saatlik süreçte 825 milyon dolarlık yüksek hacimler görüldü. Buna göre dolaşımdaki arzın tamamına balinaların hakim olduğu ve %91’inden fazlasının cüzdanlarında olduğu söylenebilir. Böyle bir hakimiyet, kripto parayı balina hareketlerine karşı duyarlı hale getirir.

Sonuç olarak, AUDIO önümüzdeki seanslarda dalgalı bir fiyat seyri izleyebilir.

Facebook Comments