Sunday, December 10th, 2023

Microsoft’un satın alma teklifine Discord’dan ret

Popüler çevrimiçi sohbet uygulaması Discord, Microsoft ya da diğer büyük şirketlere için yaptığı satış görüşmelerini sonlandırdı. Firmanın Microsoft’la 10 milyar doların üzerinde bir satış yapmak üzere görüştüğü bildirildi.

Discord geri adım attı: iOS kararı gevşetiliyor

Discord için Epic ve Amazon da görüşüyordu

The Wall Street Journal‘ın haberine göre, Microsoft‘la gerçekleştirdiği satın alma görüşmelerinin sonlandırma kararı aldı. Geçtiğimiz Mart ayından beri devam eden görüşmelerde uygulamaya 10 milyar doların üzerinde bir değer biçilmişti. Microsoft‘un yanı sıra en az üç farklı şirketle görüştüğü belirtilen Discord‘un potansiyel alıcıları arasında Amazon ve Epic Games de bulunuyordu.

discord-microsoftun-10-milyar-dolarlik-teklifini-reddetti

Discord, satış planlarından bağımsız kalmaya ve başarısını geliştirmek için potansiyelini halka açık bir şekilde düşünmeye karar vermesi nedeniyle vazgeçtiğini açıkladı. WSJ’ye göre 140 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Discord 2020’de yaklaşık 130 milyon dolar gelir sağladı. Ancak pandemi koşullarına bakıldığında bu rakamın yeterli olmadığı görülüyor.

Öte yandan Microsoft’un Discord‘a olan ilgisinin, çevrimiçi topluluklar için bir yuva olma rolüyle önemli bağlantıları bulunuyor. Zira kendi sohbet odalarını geliştiren içerik oluşturucuların yanı sıra Discord, masa üstü rol yapma oyunları sevdalıları için önemli bir araç haline gelmişti.

Microsoft ise Xbox ve Surface‘in dışında çoğu insanın günlük yaşamının parçası olmak için yeterli bir role sahip değil. Teams‘i kişisel kullanım için açan şirket, Discord’u kurumsal bir yazılımın çok dışında kategorilendirmeyi hedefliyordu. İki firma arasında görüşmelerin hala açık olduğu belirtilirken, Discord’un şimdilik kendi yolunda ilerleyeceği düşünülüyor.

The post Microsoft’un satın alma teklifine Discord’dan ret appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments