Wednesday, October 4th, 2023

Discord 2020’ye ait ‘Şeffaflık Raporu’nu yayınladı

Discord son yayınladığı “Şeffaflık Raporu“na göre 2020‘nin ikinci yarısında aşırılık yanlısı ve şiddet içeren içerik nedeniyle 2.212 sunucuyu kalıcı olarak yasakladı. Platform ayrıca benzer ihlaller nedeniyle 30 binden fazla hesabı da sildi.

Bu rakamları bir perspektife oturtmak için, şirketin yılın ikinci yarısında toplam 27.410 sunucuyu ve 266.075 spam olmayan hesabı kaldırdığını belirtelim. Ayrıca Discord’un son yayınladığı şeffaflık raporuna göre aşırılık yanlısı veya şiddet içeren içerik nedeniyle yasakladığı topluluk sayısı, 2020‘nin ilk yarısına kıyasla yüzde 93 arttı.

Microsoft, Discord’a talip oldu: Görüşmeler başladı

Discord, proaktif bir yaklaşım sergiliyor

Discord, kendi adına daha proaktif bir yaklaşımla, genel olarak aşırılıkçı hareketlerin büyümesini engellemeye devam ediyor. Örneğin şirket, QAnon ile bağlantısı olan 334 sunucuyu engellediği raporda “Nefret, şiddet veya aşırılık yanlısı ideolojiler etrafında örgütlenen gruplara Discord’da yer olmadığına inanmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Oyun oynarken arkadaşlarınızla sohbet etmek için kullandığınız bir uygulama olan Discord, o zamandan beri kitap kulüplerinden reçel seanslarına kadar farklı ilgi alanlarına sahip insanları bulabileceğiniz bir yere dönüştü.

Üstelik koronavirüs salgınının başlamasından bu yana insanlar servise akın etti. Ve bu büyüme ile Discord, hizmetini oyuncu olmayanlar için daha ulaşılabilir hale getirmek için geçen yılın ortasında yeniden markalaşarak, gözünü ana akım başarıya çevirdi.

Rapor ve detaylandırdığı eylemler haricinde Microsoft’un platformu 10 milyar dolardan fazla bir fiyata satın almak için görüştüğü de bildiriliyor. Bu tür potansiyel kazanımların geçmişine baktığımızda, Twitter gibi örnekler var.

The post Discord 2020’ye ait ‘Şeffaflık Raporu’nu yayınladı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments