Monday, April 15th, 2024

DOGE Coin: Dogecoin’in İnanılmaz Yükselişi Devam Eder Mi?

Son zamanlarda Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) kripto para ekosisteminin gündemini ciddi şekilde meşgul ediyor. Aslında sadece içinde bulunduğumuz dönemde değil daha önce de Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin ile ilgili yaptığı açıklamalar dikkat çekiyor ve aynı zamanda DOGE fiyatını etkiliyordu.

Dogecoin Fiyatı ve Musk Etkisi

Dogecoin esasında bir “şaka coin”i olarak piyasaya sürüldü ve herhangi bir değerinin olması beklenmiyordu. Ancak geçtiğimiz dönemlerde yatırımcıların ilgisini çekmiş olması sebebiyle DOGE de piyasada kendisine yer edinmişti. Bununla birlikte Elon Musk’ın sürekli Dogecoin ile ilgili açıklamalar yapması, DOGE’un kendi favori kripto parası olduğunu ifade etmesi ve Dogecoin’in insanlığın kripto para birimi olduğunu söylemesi DOGE’nin fiyatını hiçbir zaman olmadığı kadar yükseltti.

Tabii ki bunun yanında WallStreetBets’in (WBS) yapmış olduğu hamleyi de unutmamak gerekiyor. Aslında DOGE’un son zamanlarda bu kadar çok konuşuluyor olması ilk başta WallStreetBets hareketi ile fiyatının %1000 artmış olmasından kaynaklanıyor.

Bu dönemde DOGE’un fiyatında büyük dalgalanmalar oldu ve yatırımcılar bu dalgalanmaların nereye kadar devam edeceği konusunda merak içinde. Peki, Musk’ın ve WSB’nin baskıları dışında Dogecoin coin analizleri ne diyor?

Dogecoin Analiz

DOGE, 29 Ocak 2021 tarihinde hayatında daha önce görmediği seviyelere ulaştı ve fiyat %1000’lik artıştan sonra 0,0873 doları gördü. Böyle büyük bir artışın yaşanmasından sonra piyasada herkes ciddi bir düşüş bekliyordu. Ancak DOGE, Musk’ın da etkisi ile eski fiyat seviyelerine dönmedi ve yükseliş grafiğini devam ettirdi.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0734 dolardan işlem gören Dogecoin’in bir süre daha yükseliş grafiğini devam ettireceği düşünülüyor. Ancak bunun için Musk’ın desteğinin dışında piyasadaki yükseliş durumunun da devam etmesi gerektiği belirtiliyor.

Bununla birlikte DOGE’un şu an için rekor seviyesinin çok altında olmaması yeni bir rekorun gelme ihtimalinin de olduğunu düşündürüyor.

Facebook Comments