Sunday, December 10th, 2023

DOGE Coin, TRX ve AVAX Yorum: AVAX’in Liderliği Sürecek mi?

XRP, AVA DOGE

Son günlerde Bitcoin (BTC) dışında en çok konuşulan üç kripto para biriminin Dogecoin (DOGE), Tron (TRX) ve AvalancheX (AVAX) olduğu söylenebilir. Özellikle Elon Musk’ın dur durak bilmeden üst sıralara taşımak istediği DOGE ve Türkiye’deki yatırımcıların birçoğunun ilgi duyduğu AVAX, rekor üzerine rekor kırmayı sürdürdü.

DOGE Yorum: Yükseliş Uzun Vadede Sürecek mi?

DOGE, TRX ve AVAX yorumları ise bu üçlüden hangisinin daha sürdürülebilir bir yükselişe sahip olduğunu ortaya koyuyor. Tamamen Elon Musk’ın yarattığı bir çılgınlık ile yükseliş yaşayan DOGE, birçok uzman isme göre sürdürülebilir bir fiyata sahip değil. 2013 yılında şaka amaçlı bir kripto para olarak piyasaya sürülen Dogecoin’in 9 milyar dolarlık toplam piyasa değerine ulaşması oldukça sansasyonel bir gelişme.

Elon Musk bugün yaptığı ek açıklamada oğlu için DOGE aldığını açıklasa da fiyatın tam anlamıyla yerinde sayması da fiyatın sürdürülebilir olmadığını kanıtlamakta. Uzmanların DOGE yorumları uzun vadede olumsuzluğa işaret etse de kısa vadede her şeyin mümkün olduğu söylenebilir.

AVAX Rekorla Yoluna Devam Ediyor

Öte yandan Avalanche‘ın kripto para birimi AVAX, rekor üzerine rekor kırmaya devam ediyor. Ön satışı kilitli tokenler için 0,50 dolar, kilitsiz tokenler için ise 0,85 dolardan yapılan AVAX, 57 doların üzerine kadar çıkarak elde edilmesi güç bir başarıya ulaştı.

AVAX tabanlı Pangolin merkezsiz borsasının da piyasaya sürülmesi fiyatın yükselişine katkı sağlamakta. Uniswap benzeri bir platform olan Pangolin, Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinden bıkanlara çare olabilir. Bu da AVAX’in uzun vadede de yükseliş yaşama şansını arttırıyor.

Tron İçin Durum Ne Kadar Kötü?

Justin Sun’ın en önemli kripto para projesi Tron ise yerinde saymaya devam ediyor. BitTorrent’in %170 üzeri yükselişine rağmen yerinde sayan TRX, birçok yatırımcıyı mağdur etmekte. Son 24 saat içerisinde %7,2’lik düşüş yaşayan TRX’in boğa piyasasında elde edilmesi zor bir “başarıya” imza attığı söylenebilir.

Justin Sun’ın 2018 yılında sürdürdüğü birçok pazarlama projesi ile yükselen TRX, 2020 yılında ise bunlardan hiçbir şekilde etkilenmedi. Uzmanlar ve analistler ise Justin Sun’ın atacak kurşununun kalmadığını düşünerek TRX için düşüşün devam edebileceği yorumunda bulunmakta.

Kripto para sektörü artık tamamen gerçekten kullanılan projelerin yükseliş yaşadığı bir ekosisteme evrildi ve bunun sürmesi bekleniyor.

Facebook Comments