Friday, February 23rd, 2024

DOGE Hikayesi Devam Ediyor: Elon Musk Tweet Attı, Dogecoin Yüzde 80 Yükseldi!

Tesla’nın CEO’su ve dünyanın en zengin insanı olan olan Elon Musk, kripto paralarla ilgili açıklamalar yapmaya daha doğrusu tek kelimelik tweet’ler paylaşmaya devam ediyor.

DOGE Hamlesi

Elon Musk öncelikle Twitter’ından bir ateş fotoğrafı paylaştı ve bunun altına ilk yorum olarak sadece “DOGE” yazdı.

Bunun üzerine dünyanın en büyük kripto para borçlarından biri olan Huobi Musk’a, “Emin misin?” diye sordu ve CEO, “En eğlenceli sonuç en muhtemel olandır.” yanıtını verdi. Musk daha sonra bundan da eğlencelisinin Dogecoin dünyanın para birimi olduğunda yaşanacağını dile getirdi.

Bunlara ek olarak Elon Musk daha önce de birkaç kez Dogecoin ile ilgili açıklamalar yapmış ve DOGE’nin favori kripto para birimi olduğunu dile getirmişti. Hatta Elon Musk 1 Nisan şaka gününde “Dogecoin CEO’su” ilan edilmişti.

Dogecoin ile ilgili detaylı bilgilere “Dogecoin Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Hamlesi

Tesla CEO’su bundan yalnızca birkaç gün önce de Twitter’deki tüm biyografisini silerek sadece “Bitcoin” yazmıştı. Musk’ın bu hamlesi dakikalar içinde BTC’de 6.000 dolarlık artış yaşanmasını sağlamıştı.

Bu yükselişi ardından her ne kadar düşüş yaşansa da lider kripto para birimi için yeni bir yükselişin fitili ateşlenmiş oldu. Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada 38.170 dolardan işlem görüyor ve analistler bir kez daha BTC’nin 40.000 doları test edeceğini düşünüyor.

Dogecoin Yükselişi

Aslında DOGE bundan günler önce WallStreetBets ile yeniden gündeme oturmuştu. Bir reddit grubunu olan WallStreetBets, önce GameStop hisselerinin yükselmesi için harekete geçmiş ve ardından Dogecoin için de benzer bir hamle yapmıştı.

O dönemde Dogecoin fiyatı 24 saat içinde %1000’lik bir artış yaşadı ve piyasa değeri bakımından ilk on kripto para birimi arasında yer aldı.

Musk’ın tweet’inin ardından da DOGE’un yükselişe geçtiği ve %80 gibi gözle görülür bir değer kazandığı görülüyor.

Facebook Comments