Saturday, January 28th, 2023

DOGE Popülerliğini Kaybetmiyor: Dogecoin Artık ATM’lerde!

Ortaya çıkan son bilgilere göre, aslında bir şaka coin’i olarak piyasaya sürülen ve herhangi bir değerinin olması hedeflenmeyen Dogecoin artık 1.800 ATM’de kullanılabilir durumda.

Dogecoin Artık ATM’lerde

Lider Bitcoin ATM sağlayıcısı Coinflip şirketinin CEO’su ve kurucu ortağı Daniel Polotsky 1 Mart’ta yaptığı açıklamalar ile Dogecoin desteğini kamuoyu ile paylaştı. Bu adımlarının ise  DOGE’nin son popülerliği ve son zamanlarda kitlesel olarak benimsenmesine bağlı olduğunu dile getirdi.

Aslında DOGE’nin bu popülerliği büyük ölçüde Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter paylaşımlarına bağlı olarak gelişti. Örneğin 4 Şubat’ta Musk’ın paylaştığı bir tweet ile DOGE fiyatı dakikalar içinde yüzde 25 oranında artmıştı.

Öte yandan bu hamleden iki gün sonra dünyanın en zengin ikinci adamı Doge shill’ine devam etti ve Dogecoin‘in dünyanın gelecekteki para birimi olup olmayacağını soran bir anket yayınladı. Buna yanıt veren 2,4 milyon kişinin %71,3’ü evet dedi.

NBA Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da 8 Şubat’ta konuşmaya katıldı ve Forbes’a Dogecoin’in gördüğü ilginin sektör için kötü bir görünüm olmadığını söyledi. Cuban konuyla ilgili olarak, “DOGE, arz ve talep ekonomisini öğretirken ve insanları kripto iddialarıyla tanıştırırken size bir piyango biletinden daha iyi bir kazanma şansı veriyor” sözlerini kullandı.

DOGE ve Coinflip

Dogecoin’in WallStreetBets hareketinin ardından %1000 oranında artmasının ardından birçok isim yükselişten daha büyük bir düşüş yaşanacağını iddia etmiş ve artışın organik olmadığını ifade etmişti.

Her ne kadar geri çekilmeler yaşansa da DOGE hala yıl başındaki fiyatının çok üzerinde işlem görüyor ve bu da onu dikkate değer bir kripto para haline getiriyor.

Zaten Coinflip’in adımı da bu durumun bir yansıması olarak değerlendirilebilir. Coinflip, son 12 ayda talepte astronomik bir büyüme gördü ve cirosu yıllık bazda üç kattan fazla arttı. Ocak 2020’den bu yana ATM sayısının 441’den yaklaşık olarak 1.800’e çıktığı biliniyor.

Facebook Comments