Sunday, December 10th, 2023

DOGE Yorum: Elon Musk Bu Sefer Dogecoin Fiyatını Düşürdü!

Sıkı bir Dogecoin taraftarı olduğu bilinen Tesla CEO’su Elon Musk gece yaptığı bir açıklama ile DOGE’un büyük ölçüde eşit olmayan bir dağılıma sahip olduğuna dikkat çekti ve büyük DOGE sahiplerini varlıklarını satmaya çağırdı. Bu hamlesinin ardından DOGE’un fiyatı birkaç saat içinde %23 geriledi.

Adil Olmayan DOGE Dağılımı

Dogecoin, kripto para birimi alanındaki en eşitsiz kripto para dağıtımlarından birine sahip. Dogecoin’in arzının %28,7’si sadece bir kişi tarafından tutuluyor ve en fazla miktarda DOGE bulunduran 12 kişi arzın hemen hemen %50’ini elinde bulunduruyor.

Bu konuya değinen Elon Musk da dün gece bir tweet paylaştı ve “Büyük Dogecoin sahipleri coin’lerinin çoğunu satarsa, tam desteğimi alacak.” ifadelerini kullandı. Musk’a göre Dogecoin’deki tek gerçek sorun dağıtımın çok adaletsiz olması ve tek bir yerde toplanmış olması.

Dogecoin Fiyatı

Musk’ın açıklamasının ardından DOGE fiyatı kısa sürede 0,063 dolardan 0,048 dolara kadar geriledi. Ancak bu düşüş tüm kripto para piyasasında bir düşüş eğilimi olduğu için çok fazla dikkat çekmedi.

Dün lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yeni bir tüm zamanlar rekoru kırması ile birlikte altcoin’lerdeki sermaye Bitcoin’e kaymaya başladı ve bu sebeple tüm altcoin’lerde düşüş yaşandı. Bugün ise piyasada genel bir düşüş havasının devam ettiği ve tüm piyasada düzeltme yapıldığı görülüyor.

Bunlara ek olarak her ne kadar Musk, ilk başlarda sadece eğlence için DOGE ile ilgileniyor gibi görünse de şu anda Dogecoin CEO’su gibi davrandığı görülüyor. Zaten geçtiğimiz zamanlarda da Elon Musk kendisini Dogecoin CEO’su ilan etmişti. Ancak artık sadece eğlenmek için değil, DOGE’un sorunlarını çözmek için de adımlar atıyor gibi görünüyor.

Facebook Comments