Monday, January 30th, 2023

DogeCoin Artık 11. Sırada! Bakın İlk 10’a Kim Merhaba Dedi?

Dogecoin için ilk 10’da kalma mücadelesi son zamanlarda giderek zorlaşıyor. Piyasa değerlerine göre en büyük coin’leri içeren bu listeye girip çıkanlar oldu, ancak Dogecoin en uzun süre buradaki konumunu korumayı başardı. Ta ki ayı piyasası tam olarak kendisini hissettirene ve DOGE ayak uydurmakta zorlanana kadar. Bir kez daha, meme token ilk 10’dan düştü.

Polkadot Liderliği Aldı

Son birkaç hafta içinde Dogecoin, düşüş trendi boyunca elinde tuttuğu 10. sırayı geri almayı başarmıştı. Ancak, en son yaşadığı toparlanmayla birlikte Polkadot kayda değer kazançlarından birini elde etti, bunun sonucunda da piyasa değerinin önemli ölçüde artmasına neden oldu.

Yalnızca son 24 saatteki %9’luk kazanç, DOT’un fiyatını 7,7 doların üzerine çıkardı ve bu da piyasa değerini 8,6 milyar doların üzerine çıkardı. Bu, Dogecoin’in piyasa değerinden 200 milyon doların üzerinde bir artış anlamına geliyor ve DOT’u piyasa değerine göre en büyük 10. kripto para birimi yapıyor.

Polkadot, DeFi’lerin kötü şöhrete sahip olduğu yaz sırasında yatırımcıların gözüne giren kripto para birimlerinden biri olmuştu. Staking yoluyla elde edilen kazançlar onu yatırımcılar arasında inanılmaz derecede popüler hale getirdi ve düşüş trendi sırasında fiyatı bir darbe almış olsa da, token şimdi etkileyici bir geri dönüş yapıyormuş gibi görünüyor.

Dogecoin Oyunun Dışında Mı?

Dogecoin hala piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Kripto varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80’den fazla düştü ancak ilk 10’u yakından takip eder şekilde konumunu korumaya devam ediyor. Düşük fiyatlara rağmen ağdaki işlemler yüksek kalmaya devam ediyor.

Veriler, DOGE’nin yalnızca geçen hafta neredeyse 1 milyar dolar büyüklüğünde işlem kaydettiğini gösteriyor. Bu balina işlemleri, büyük yatırımcıların ilgisini gösteren 100.000 dolar veya daha yüksek değerli işlemler olarak dikkat çekiyor. Uzun vadeli yatırımcıların sayısı da yüksek kalmaya devam ediyor ve tüm sahiplerin %67’si bu noktada tokenlerini bir yıldan fazla bir süredir elinde tutuyor.

Polkadot’a gelince, kripto para birimi kısa vadede bir yükseliş eğilimi kaydetmeye başladı. Kripto varlık için beklenilen bir fiyat noktası olan 7,6 doların üzerinde destek kaydetti. DOT’un 10. sırayı ne kadar süreyle elinde tutacağı bilinmiyor, zira daha önce Dogecoin’i 10. sırada geride bırakmıştı, ancak DOGE çok geçmeden bu sırayı geri almıştı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Facebook Comments