Saturday, April 20th, 2024

Dogecoin Destekçisi Milyarder İsim, Varlıklarını Açıkladı: DOGE Topluluğu Şaşkın

Milyarder isim Mark Cuban, cüzdanında ne kadar Dogecoin’e sahip olduğunu açıkladı. Dallas Maverick’in sahibi ve Shark Tank’ın ortak sunucusu, Dogecoin varlıklarının sanıldığı kadar büyük olmadığını dile getirdi. Dogecoin topluluğu, milyarder isme bugüne kadar müteşekkir olsa da son açıklamada tepkisini ortaya koydu.

Mark Cuban Dogecoin Varlıklarını Açıkladı

Dallas Mavericks’in sahibi ve girişimci milyarder Mark Cuban, Dogecoin varlıklarını açıkladı. Mark Cuban, Dogecoin topluluğunu şaşırtarak sanıldığı kadar bir yatırımının olmadığını belirtti. Cuban, 15.000 dolardan daha az Dogecoin yatırımı olduğunu aktardı.

Cuban, kişisel Dogecoin cüzdanı ile Mavericks ekibinin bakiyesinde 15.000 dolardan daha az DOGE bulunduğunu bildirdi. Bununla birlikte kripto topluluğundan yorum yapan isimler, milyarder ismin 4.4 milyar dolar değerinde kripto varlığı bulunduğunu aktarırken DOGE kısmının bu yatırımların sadece küçük bir parçası olabileceğini kaydetti.

Medyaya yansıyan son bilgilere göre Cuban, 11 yaşındaki oğlu Jake için Dogecoin satın aldığını aktarmıştı. Cuban, geçtiğimiz mayıs ayındaki tweet’ine göre kendisi ve oğlu ile birlikte yaklaşık olarak 3.300 adet DOGE satın aldığını açıklamıştı. Ayrıca Cuban, yatırım yapmayı öğretmek adına oğluna Dogecoin satın aldığını bildirmişti.

Geçtiğimiz yıl ve daha öncesinde Cuban, Bitcoin ile ilgili olumsuz yorumlar yapmış ve lider kripto parayı yerden yere vurmuştu. Ancak birçok isim gibi u dönüşüne imza atan Cuban, Bitcoin’i bir değer deposu olarak tanımladı. Bitcoin’in yanı sıra milyarder isim, gerçek bir para birimi olarak kullanımı açısından Dogecoin’i en iyi kripto para olarak nitelendirmişti.

Dallas Mavericks Taraftarları Dogecoin ile Ödeme Yapıyor

Mark Cuban, Dallas Mavericks taraftarlarının ödemelerde Dogecoin’i sıklıkla kullandığını aktardı. Takımın sahibi, Dogecoin ile ödemelerde %95 oranına ulaştıklarını belirtti. Bununla birlikte Dogecoin’i “halkın ödeme şekli” olarak tanımlayan Cuban, popüler kripto paraya desteğini açıkça dile getirmişti.

Dogecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla, son 24 saatte %16’nın üzerinde artışla 0.34 dolardan alım satım işlemi görüyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in en büyük destekçisi olarak biliniyor. Musk, kişisel varlıklarının boyutunu hiçbir zaman açıklamadı.

Facebook Comments