Saturday, January 28th, 2023

Dogecoin “Devam” Diyor: DOGE Yükselişi Yeniden Sahnede!

Dogecoin (DOGE), 28 Ocak’ta ciddi bir yükseliş kaydetti ve fiyat çok kısa sürede yaklaşık olarak %1000’lik artış yaşadı. Bu yükseliş sayesinde 2015’ten bu yana ilk kez piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi arasına girerken bir düşüş grafiği çizmeye başladı. Ancak son grafikler değerlendirildiğinde DOGE yükselişi henüz bitmemiş gibi görünüyor.

DOGE Fiyatı

WallStreetBets’in (WBS) başlatmış olduğu hareket ile birlikte DOGE’un fiyatı yükselişe geçti. 28 Ocak’ta “WSB Chairman” adlı bir Twitter hesabı “DOGE hiç 1 dolar oldu mu?” şeklinde paylaşım yaptı ve bu paylaşım DOGE’un saatler içinde %1000 yükselmesi için yeterli oldu.

Dogecoin fiyatı 0,0075 dolar seviyelerinden 0,080 dolar seviyelerine kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti ve 0,022 dolar seviyesini gördü.

Ancak daha sonra DOGE’un fiyatının yeniden yükselişe geçmesi ve yazının yayına hazırlandığı sırada 24 saat içindeki %47’lik artışı ile 0,040 dolardan işlem gören kripto para birimi henüz artış grafiğine devam edeceğinin sinyallerini veriyor olabilir.

Ancak bu noktada DOGE’un dün üç saatten daha kısa bir sürede %80’lik artış yaşadığını da belirtmek gerekiyor.

DOGE Neden Yükseliyor?

Aslında DOGE’un yükselişini arkasında Telegram grupları, sosyal medya grupları ve yoğun yükseliş hissiyatı bulunuyor. Dolayısıyla WallStreetBets’in başlatmış olduğu yükseliş grafiğini diğer kripto para toplulukları büyütüyor gibi görünüyor.

DOGE’un yükselişinin nereye kadar devam edeceği ya da ne kadar süreceği ile ilgili net bilgiler bulunmuyor. Ancak şu an için henüz DOGE “tamam” dememiş gibi görünüyor. Güncel rakamlar değerlendirildiğinde ise DOGE’un 0,040 doların üzerine doğru hareket etmesi halinde 0,050 doları görmesi bekleniyor.

Ancak bu yükselişlerin net bir temelinin olmadığını ve yatırım yaparken dikkatli olmak gerektiğini unutmamak gerekiyor.

Facebook Comments