Sunday, December 10th, 2023

Dogecoin (DOGE), Avalanche (AVAX) ve OMG Coin Grafik ile Yorum

Bugün şüphesiz en çok konuşulan kripto para birimi Dogecoin (DOGE) oldu. Bütün kripto para piyasası düşüş yaşarken rekor kıran DOGE fiyatı, şimdi ise bütün piyasa yükseliş yaşarken yeniden kızıla döndü.

DOGE Beklenen Düşüşüne Başladı mı?

DOGE, 20 Nisan tarihi olarak ilan edilen DOGE Günü sayesinde ciddi bir yükseliş elde etti ve bu yükselişini neredeyse günlerce devam ettirdi. DOGE fiyatının 24 saat içerisinde %7’lik düşüşüne karşı 7 günde %403 yükseliş elde etmesi de buna işaret etmekte.

Buna rağmen DOGE için durum pek iyi gözükmüyor. DOGE/USD paritesine bakıldığında fiyatın 0,32 dolar desteğine çekildiği ve buradan döndüğü görülmekte. DOGE için 0,32 dolar desteğinin altına inilmesi ise bir anda 0,20 doların görülmesine yol açabilir. DOGE yatırımcıları 0,32 dolardan sıçrama elde eden fiyatın 0,38 dolar üzerinde kapanış elde etmesi durumunda ise rahatlayabilir. Şu an için hacim artmaya devam etse de fiyat düşüyor ve bu durum aslında DOGE’un çırpındığını gösteriyor.

AVAX Desteği Kaybetmek Üzere

Öte yandan yine bir hayli popüler kripto paralar arasında gösterilen Avalanche (AVAX), güçlü destekte tutunamadı ve düşüşe geçti. AVAX fiyatı son 7 günde %20 düşüş yaşayarak aslında 10 Şubat 2021’de ulaştığı 59 dolarlık rekorun da %55 altına çekildi.

AVAX için en kritik desteğin 25 dolar olduğu biliniyor ve fiyat an itibarıyla Binance üzerinde 26,91 dolardan işlem görmekte. Kısa süre önce 25 doların altına çekilen AVAX burada tutunabilirse 37 dolar yeni hedef olacaktır. Durumun kötü ilerlemesi ise AVAX fiyatının 12,5 dolar desteğine çekilmesine yol açabilir.

OMG Coin Hedefin Uzağında

OMG Network, şüphesiz bu düşüşe iyi dayananlardan birisi oldu. OMG Coin fiyatı son 24 saat içerisinde sadece %4,2 düşüş yaşayarak destek üzerinde seyretmeyi başardı. OMG/USD paritesine bakıldığında neredeyse 2 aydan beri devamlı olarak yükselen grafiğin düzeltme yaşamasının makul olabileceği görülüyor.

OMG için kritik destek ise 6,80 dolar. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 7,77 dolardan işlem gören OMG Coin, yukarı yönlü bir harekette ise 8,20 dolar ve 9 dolar seviyelerine takılabilir. OMG’nin tüm zamanların rekorunu ise 2018 yılında kırdığı ve 25 dolar seviyesine ulaştığı bilgisi, yatırımcıların gözünü bu noktaya çevirmesini sağladı.

Facebook Comments