Friday, February 23rd, 2024

Dogecoin (DOGE) Geliştiricisinden Önemli Açıklama: 2 Yıl Sonra Bir İlk Gerçekleştirilecek

Türkiye’de inanılmaz bir kitleye ulaşan Dogecoin (DOGE) bütün dünyada benzer bir durumda. DOGE fiyatının %1.000 yükselmesi ve 0,089 doların bile üzerine çıkması kripto para sektöründe büyük bir altcoin boğasının sinyalini verdi. Beklenen oldu ve neredeyse birçok altcoin rekor tazeledi. DOGE ise bu tarihten beri hafif bir düşüş yaşıyor. DOGE’un arkasındaki geliştirici ise önemli bir haber vererek bu gidişatı bozmaya dair adım attı.

Bitcoin Kaynaklı DOGE, 2 Yıllık Sessizliği Bozabilir

2013 yılında Bitcoin’in kodlarından esinlenilerek piyasaya sürülen DOGE, tamamen şaka odaklı olarak piyasaya sürüldü. Hala da birçok insan bunun hiçbir özelliğe sahip olmayan temsili bir kripto para birimi olduğunu düşünüyor. Ancak Dogecoin’in arkasındaki önde gelen geliştiricilerden Ross Nicoll, durumun böyle olmadığını belirtti.

DOGE

Nicoll, DOGE projesini ve bunun kodlarını devamlı olarak değiştirdiklerini, kodlama konusunda çok titiz olduklarını vurguladı. Fiyat yükselişinin insanları buna çektiğini ancak kalıcı bir sürdürülebilirlik elde etmek istediklerini belirten Nicoll, iki yıl sonra bir ilke imza atabilir. GitHub verilerinde kodunun en son 2 yıl önce güncellendiği görülen DOGE, yeni bir değişime hazırlanıyor.

DOGE İçin Yeni Değişim Kapıda

Nicoll, DOGE’un kaynak kodunu yenileyeceklerini ve ölçeklenebilirlik sorununu çözeceklerini belirtti. Bitcoin kodundan esinlenilerek oluşturulan DOGE’un arkasındaki ekip, Bitcoin Core yazılımında yapılan güncellemeleri yakında DOGE ağına da getirebilir. Nicoll konu hakkında yaptığı açıklamada önümüzdeki aylarda Dogecoin kaynak kunda önemli değişiklikler örülebileceğini vurguladı.

DOGE fiyatı ise bu yeni güncelleme ile ciddi bir yükseliş elde etme potansiyeline sahip. Tabii ki Bitcoin fiyatının gidişatı da DOGE için bir hayli önemli.

Facebook Comments