Tuesday, November 28th, 2023

Dogecoin (DOGE) İçin Son Gelişmeler ve DOGE/USD Teknik Analizi

Dogecoin (DOGE), şu sıralar Bitcoin’den (BTC) bile çok konuşulmakta. Bu durum ilk başta yükseliş odaklı konuşmalarla devam ettirilirken şu an durumun değiştiği ve artık düşüş odaklı konuşmaların duruma liderlik ettiği görülüyor.

DOGE, Zirveye Ulaştı

DOGE, ulaştığı zirveden düşmeye devam ediyor ve son 24 saat içerisinde %13 geriledi. DOGE, 20 Nisan olarak belirlenen Doge günü kapsamında 0,42 dolara kadar ulaşarak rekor kırdı ancak bu rekorda tutunmakta zorlanıyor. 2 günden bu yana %32 değer kaybeden DOGE’un eski seviyesine yükselmesi için ise ciddi bir yükselişe ihtiyacı var.

DOGE ile ilgili son gelişmeler ise olumsuz olmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex’in DOGE/USD ve DOGE/USDt işlem çiftlerini listelemesi dışında son dönemde DOGE hakkında olumlu haber neredeyse yok gibi. Aslında Bitfinex daha önce de MegaDogeCoin (MDOGE) isimli bir kripto parayı listelemiş ve bunun 1.000.000 DOGE’a eşit olduğunu belirtmişti. Şimdi de MDOGE yerine direkt DOGE listelendi. Bunun fiyat yükselişini kanıtlayan bir gelişme olduğu görülüyor.

DOGE Fiyatı Teknik Analizi

DOGE/USD teknik analizine bakıldığında ise durum bir hayli kötü gözüküyor. DOGE/USDT paritesi 20 günlük üssel hareketli ortalama olan 0,19 dolar seviyesine kadar çekilebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,28 dolardan işlem gören DOGE için daha da sert bir düşüş anlamına gelen bu desteğe inilmemesi için en büyük umut ise 0,27 dolar.

20 günlük EMA’nın altına inilmesi ise DOGE için satış baskısının çok daha artmasına yol açabilir. Yatırımcıların büyük bir kısmının emirlerini bu seviyeye verdiği de önde gelen borsalardan görülebilmekte. Fiyatın böyle bir durumda %78,6 Fibonacci seviyesine çekilebileceği ve 0,14 doları görebileceği vurgulanmakta.

DOGE’a Uzman Uyarısı

DOGE için bir kötü haber de ünlü analist John Bollinger’dan gelmişti. Bollinger, DOGE’un zirveye ulaştığını ve yakında %50 ve üzerinde düşüş yaşanabileceğini vurguladı. Gerçekten de ünlü ismin dediği tarihten bu yana DOGE fiyatı gerilemekte.

Analistin tahmin yaptığı tarihe ve fiyat seviyesine bakıldığında ise hedefin 0,20 dolar seviyesi olduğu görülmekte. Artan hacme karşı düşen fiyata bakıldığında ise bu seviyeye yakında ulaşılabileceği söylenebilir. Tabii ki bu durum tek bir Elon Musk hareketi ile bozulabilir ve yükseliş trendi yeniden başlayabilir.

Facebook Comments