Tuesday, October 3rd, 2023

Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) Teknik Analizi – 19.04.2021

Bitcoin‘in(BTC) sert düşüşü ile allak bullak olan kripto para piyasası, yeniden toparlanma sinyalleri verdi ve piyasanın toplam değeri 2 trilyon doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. Peki bu düzeltme aşamasında hangi altcoinler nasıl performans sergilemekte?

DOGE Teknik Analizi

Bütün kripto para piyasası düşerken bile yükseliş yakalayan ve bu anlamda kripto para piyasasını şaşkınlığa boğan Dogecoin (DOGE), aslında bunu hala devam ettiriyor. DOGE, son 7 gün içerisinde %400 yükselmiş olsa da düzeltme yaşamayı reddediyor.

Son 24 saat içerisinde %24 yükselen DOGE, kısa süre önce de 0,42 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. 20 Nisan tarihinin DOGE günü ilan edilmesi ise teknikten çok temel analizin etkili olabileceğini gösteriyor. Oluşacak bir FOMO, fiyatın psikolojik direnç 0,50 dolara ve bunun devamında 1 dolara kadar yükselmesini sağlayabilir. Bu esnada destek olarak ise 0,30 dolar ila 0,25 dolar seviyelerinin arasındaki taban bir hayli önemli.

LTC İçin Kritik Destek ve Dirençler

Öte yandan Litecoin (LTC) yaşanan sert düşüşe dayanamadı ve fiyat 300 dolar üzerinden bir anda 200 dolar bandına geriledi. LTC için şu an herhangi bir temel gelişme olmasa da bütün kripto para sektörünün yaşadığı yükselişin bunu da etkileyeceği beklenmekte.

LTC/USD paritesine bakıldığında ise 280 doların kritik direnç olduğu görülüyor. 280 doların kırılması daha önce fiyata 320 dolar desteğini getirmişti. LTC fiyatının yine aynı yükselişi tekrar etmesi beklense de ticari hacim kesinlikle eski seviyenin çok altında. LTC için olası bir düşüşte dikkat edilecek desteklerin başında ise 220 dolar ve 180 dolar yer almakta.

ADA, Yerinde Sayıyor

Cardano (ADA) ise ne DOGE kadar sert yükseldi, ne de LTC kadar sert düştü. Zaten bir süredir 1,20 dolar seviyesinden işlem gören ADA, düşüş sonrasında da bu seviyede konsolidasyon yaşadı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,19 dolardan işlem gören ADA, bu direnci bir türlü kıramadı.

ADA fiyatını 1,2 dolar seviyesinden sonra ise 1,35 dolar direncinin beklediği görülmekte. ADA eğer kısa vadede 1,35 dolar direncini kırabilirse fiyatın 1,5 dolar psikolojik direncini test etmesi beklenebilir. ADA bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise Polkadot’un sadece 4 milyar dolar ile üzerinde yer alıyor.

Facebook Comments