Thursday, April 18th, 2024

Dogecoin (DOGE) Sonrası Yükseliş Sırası Tron’da (TRX) mı? TRX Yorumları

Sadece bir şaka olarak piyasaya sürülen kripto para birimi Dogecoin (DOGE), son 24 saat içerisinde şaka gibi bir yükseliş yaşadı. 24 saat içerisinde %1.000 gibi inanılmaz bir yükseliş yaşayarak en büyük 10 kripto para birimi arasına giren DOGE’un yükselişinin arkasında ise tamamen bireysel yatırımcılar var.

Önce DOGE, Şimdi TRX!

Aslında her şey Reddit üzerindeki r/wallstreetbets kanalında başladı. Önde gelen birçok yatırım fonunun short yani düşüş odaklı pozisyon açtığı GameStop şirketinin hisseleri için alım talimatı verilen kanal, bir ilke imza attı. Melvin Capital’ın açtığı dev short pozisyon tamamen bireysel yatırımcıların alımları nedeniyle tasfiye oldu. WallStreetBets kanalındaki yöneticiler ise bütün sansür girişimlerine rağmen büyük kurumların tersi yönde işlem yapmaya devam etti.

wallstreetbet

Dogecoin’e sıra gelmesi ve Elon Musk’ın bununla ilgili tweet atması ise DOGE fiyatına %1.000 artış getirdi. Şimdi ise DOGE sonrasında Justin Sun’ın WallStreetBet kanalına yönelik yaptığı açıklamalar Tron için de yükseliş getirmiş gibi gözüküyor. Justin Sun, Robinhood platformunun alımını yasakladığı GameStop hisselerinden 1 milyon dolar değerinde alım yapacağını açıkladı. Böylesine dikkat çeken ve olumlu bir adım atan Justin Sun’ın kripto para projesi Tron da bu olaylar sonrasında yükseldi.

TRX Fiyatı Hareketlendi

Justin Sun’ın tweet’i öncesinde 0,03 dolar seviyesinden işlem gören TRX, 0,041 dolara kadar çıktı. TRX’in yükselişi DOGE’un yükselişine kıyasla çok düşük olsa da analistler her an her şeyin olabileceğiniurgulamakta.

TRX fiyatının önündeki 0,05 dolar direnci ise sert yükselişin başlaması ile kırılabilir ve gerçek bir FOMO başlayabilir. Yine de WallStreetBet kanalından TRX alımı ile ilgili bir açıklama gelmediği biliniyor.

Facebook Comments