Wednesday, February 1st, 2023

Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi: DOGE Fiyatında Rekor İçin Kritik Seviyeler

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE), yaşadığı sert yükseliş ve devamındaki düşüş sonrasında yeniden toparlanma sinyalleri veriyor. Son 24 saat içerisinde herkesin dikkatini çeken bir yükseliş şansı yakalayan DOGE, Reddit ile Twitter’ın meyvesini yiyor.

DOGE’un İkinci Yükseliş Dalgası Başladı

İlk başta GameStop hisselerini yükselten WallStreetBets grubunun etkisi ile yükselen DOGE, %1.000’lik rekordan sonra değerinin büyük bir kısmını kaybetti. Şimdi ise Twitter ve Reddit üzerinde DOGE için özel açılan gruplar ve yatırımcıların buraya toplanması, fiyatın yükselişini sürdürdü.

DOGE son 24 saat içerisinde %50 yükseliş yaşasa da hala birkaç gün önceki 0,088 dolarlık zirve seviyesinin çok uzağında. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,044 dolar seviyesinden işlem gören DOGE için teknik analizde ise zorlu bir mücadele gözüküyor. 50 SMA, 100 SMA ve 200 SMA seviyelerinin hepsi DOGE için zorluğu arttırabilir ve yükselişi yavaşlatabilir.

DOGE/USD Teknik Analizi

4 saatlik DOGE/USD grafiğine bakıldığında yükseliş trendi doğrulansa da direnç seviyeleri dikkat çekiyor. MACD indikatörü düşüş sinyali verirken RSI hala yükseliş şansı olduğunu göstermekte. DOGE fiyatının yeniden eski noktasına gelmesi için ise 0,060 doların üzerine çıkıp burada kapanış yapması gerekiyor.

doge

IntoTheBlock verilerine göre son 1 haftada 41.000’e yakın DOGE adresi oluşturuldu ve cüzdanına DOGE ekleyen yatırımcıların sayısı artıyor. Fiyat için en kritik noktalardan birisinin ise 0,042 dolar olduğu görülüyor. Burada yüklü satış emirleri girildiği görülmekte ve DOGE fiyatının bu seviyenin üzerinde kapanış yapması da uzun vadeli tutunmayı sağlayabilir.

Facebook Comments