Tuesday, October 3rd, 2023

Dogecoin Fiyat Analizi: Doge Atağa Kalktı!

Son dönemin en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, 0.1 doların kıyısından döndü. Doge boğaları yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini görürken Dogecoin fiyatı dakikalar önce 0.096 doları gördü. Popüler meme coin, haberimizin hazırlandığı sırada 0.089 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Dogecoin Ünlü İsimlerin Etkisiyle Yükseliyor

Kripto dünyasının en ünlü meme kripto para birimi Doge, Binance borsasında 0.096 dolar seviyesiyle tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Dogecoin; Tiktok fenomenleri, milyarder iş insanı Elon Musk ve ünlü Reddit grubu SatoshiStreetBets tarafından gösterilen yoğun ilgiyle birlikte büyük yol katetti. Özellikle başarılı iş insanı Elon Musk, Dogecoin özelinde sürekli tweet atıyor. Bu yılın başlarında başlayan boğa koşusu ile birlikte Dogecoin inanılmaz artışlar kaydetti. Ocak ayının sonunda ani bir sıçrayışla %200’ün üzerinde yükseliş kaydeden Dogecoin tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak bu yükselişi aynı gün içerisinde %70’lik bir düşüş izledi. Doge’nin mevcut rallisi, ilk defa Elon Musk etkisini kullanmadan gün içerisinde yaklaşık olarak %30’luk bir fiyat artışı kaydetti.

Dogecoin’in son rallisi, geçtiğimiz günlerde piyasayı domine eden XRP’yi bile gölgede bırakmış gözüküyor. Meme coin olarak yaratılan Dogecoin an itibarıyla 11 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Doge’nin Grafik Verileri

12 saatlik grafik verilerine göre Dogecoin, yukarı yönlü kırılma evresine girdi. Bu fiyat kırılması Doge’yi 0.1 dolara seviyesine götürebilir. Popüler kripto para birimi, 0.09 doların üzerinde tutunmaya çalışırken oldukça dalgalı bir fiyat sekansı izliyor.

Öte yandan 4 saatlik grafik verilerini inceleyecek olursak, RSI 82 seviyesiyle aşırı alım bölgesinde seyrediyor. Analistler bunun bir fiyat düzeltmesi sinyali olabileceğini aktardı. Olası bir fiyat düzeltmesinde Dogecoin fiyatı 0.073 dolar seviyelerine kadar geri çekilme görebilir.

Facebook Comments