Thursday, April 18th, 2024

Dogecoin Foundation 2 Önemli İsimler Birlikte Yeniden Kuruluyor!

2021 yılına damga vuran kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin (DOGE) ile ilgili olumsuz fiyat hareketleri gözlense de topluluk adına pozitif gelişmeler de oluyor. Elde edilen son bilgilere göre Dogecoin Foundation yeniden kuruluyor.

Dogecoin Foundation Yeniden Kuruluyor

Kar amacı gütmeyen kuruluş Dogecoin Foundation, köpek temalı kripto para biriminin gelişimini desteklemek amacıyla yeniden kuruldu. Organizasyon yıllardır etkin değildi ve danışma kurulunda Elon Musk‘ın tavsiye ettiği bir ismin yanı sıra Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin‘in de bulunacağı ifade ediliyor.

Dogecoin Vakfı, DOGE’nin başlangıçta bir meme olarak yaratılmasından kısa bir süre sonra, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak 2014 yılında kuruldu. Ancak sonrasında faaliyetlerine devam etmedi.

Elde edilen bilgilere göre, Dogecoin çekirdek geliştiricileri, yönetim kurulu üyeleri ve danışmanlarla birlikte geliştirme çabalarını hızlandırmayı amaçlayan organizasyonu yeniden başlattı. Vakıf, blok zincirini tanıtmayı hedefliyor ve önümüzdeki haftalarda DOGE‘nin benimsenmesini teşvik eden yeni projeleri açıklamayı amaçlıyor.

Önemli İki İsim

Yapılan açıklamalara göre Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Dogecoin Vakfı’nın blok zinciri ve kripto danışmanı olarak da hizmet veriyor. Buterin, köpek temalı kripto para birimi hakkındaki görüşünü dile getirerek, Ethereum ve Dogecoin arasında bir bağlantı olması durumunda, DOGE işlemlerinin saniyede binlerce kat daha hızlı olacağını belirtti.

Ayrıca SpaceX CEO’su Elon Musk tarafından atanan bir temsilci olan Jared Birchall da kuruluşun hukuk ve mali danışmanı olarak Dogecoin Vakfı’na katıldı. Birchall, Musk’ın aile ofisinin genel müdürü olarak görev yapıyor.

Buna ek olarak Musk da Dogecoin CEO’su olarak seçildiği 2019’dan beri çekirdek geliştirici ekibine danışmanlık yapıyor. Tesla CEO’su daha önce Dogecoin geliştirmesine fon sağlamayı da teklif etti ancak ekip diğer teklifleri de reddettiklerini belirterek bu teklifi kabul etmedi.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre çekirdek geliştiriciler Michi Lumin ve Ross Nicoll, vakfın yönetim kurulunda yer alıyor.

Facebook Comments