Sunday, December 3rd, 2023

Dogecoin Günü: Beklenen DOGE Günü Geldi! Fiyat Beklentileri Karşılayacak Mı?

Şu anda Bitcoin ile birlikte tüm kripto para piyasası kırmızıya dönmüş durumda, bir coin hariç: Dogecoin (DOGE).

Başta Bitcoin (BTC) olmak üzere hemen hemen tüm kripto para birimleri düşüş grafikleri çiziyor ve bazı kripto paraların %10’un üzerinde düşüş yaşadığı görülüyor. Ancak bir şaka coin’i olan DOGE, hala yüksek seviyelerde yer alıyor ve son 24 saatte yaklaşık olarak %18 artış yaşayan DOGE’nin son 1 hafta içinde de yüzde 400’ün üzerinde arttığı görülüyor.

Dogecoin’de Yeni Rekor Gelecek Mi?

2021 yılında Dogecoin fiyatında yaşanan artışlar aslında birçok ismi hayrete düşürdü. Çünkü DOGE esasında bir amacı olmayan ve sadece şaka amaçlı piyasaya sürülmüş bir kripto para birimi ve bu sebeple yükseliş yaşaması hiçbir zaman beklenmedi.

Ancak günümüze gelindiğinde 2021 yılının şimdiye kadarki zamanında yaşanan artışlar bir yana son yaşanan düşüş sırasında bile DOGE’nin yükseliyor olması hayretle takip ediliyor.

Öte yandan sadece yedi gün önce DOGE 0,07 dolardan işlem görüyordu. Yılbaşından bu yana Dogecoin %7.500’ün üzerinde artış yakalarken 1 yıl öncesine göre %18.000 artış olduğu ifade ediliyor.

DOGE’nin bu artışı lider kripto para birimi Bitcoin ve lider altcoin Ethereum’u büyük bir farkla geride bıraktı. Analistler ve yatırımcılar ise bu noktadan sonra ne olacağını merak ediyor. Burada DOGE’nin rekor fiyatının 0,45 dolar olduğunu ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,38 dolar seviyesinde işlem gördüğünü belirtmek gerekiyor.

20 Nisan: Dogecoin Günü!

1 Nisan’da Elon Musk, SpaceX aracılığı ile uzaya 22 Nisan’da Dogecoin göndereceğini Twitter’dan yaptığı bir paylaşım ile açıkladı. o günden sonra hem Google Trends’de Dogecoin aramaları artıyor hem de Twitter’da Dogecoin etkileşiminin çok yüksek olduğu görülüyor.

Buna ek olarak 20 Nisan Dogecoin günü olarak ilan edilmiş durumda ve DOGE fiyatının bugün 4,20 dolara ulaşacağı iddia ediliyor. DOGE’nin bugün 4,20 dolara ulaşması için şu anki seviyesinden yaklaşık olarak 11 katlık bir artış yaşaması gerekiyor.

Analistler ise yatırımcıları heyecana kapılmama ve çok dikkatli olma konusunda uyarıyor.

Facebook Comments