Tuesday, November 28th, 2023

Dogecoin Günü Bekleneni Veremedi: DOGE Düşüşe Geçti

20 Nisan günü Dogecoin topluluğu tarafından Dogecoinn günü ilan edilmişti ve fiyatın 4,20 dolara yükseleceği belirtilmişti. Ancak görünüşe göre Dogecoin günü DOGE fiyatı için bekleneni vermedi ve tüm kripto para birimleri yükselirken Dogecoin’in düştüğü görülüyor.

Dogecoin Düşüyor

16 Nisan’da 0,45 dolara kadar yükselen Dogecoin büyük bir artış yaşanması beklenen 20 Nisan 0,26 dolara kadar geriledi. Bu noktada analistlerin Dogecoin sahiplerini uyardığını ve fiyatlarda herhangi bir artış yaşanma olasılığı olmadığını dile getirdiklerini belirtmekte fayda var.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,32 dolar bandında işlem gören DOGE’nin tüm kripto para birimleri yukarı yönlü yeşil grafikler çizerken düşüş yaşadığı görülüyor. Dün de benzer bir durum olmuş ve tüm piyasada bir düzeltme havası hakimken DOGE yükseliş yaşamıştı.

Dogecoin Günü

20 Nisan’ın Dogecoin günü ilan edilmesi ile DOGE’ye çok farklı yerlerden destekler geldiği görüldü. Bunlardan biri de çikolata markası olan Snickers’dı. Snickers Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Dogecoin günü ile bir nevi kutlama mesajı paylaştı.

Buna ek olarak bir deodorant markası olan Axe da Dogecoin gününü kutlayan firmalar arasında yer alıyordu.

Öte yandan aslında Dogecoin’in bir şaka coin’i olduğunu ve hiçbir amacı olmadan üretildiğini, bu sebeple de aslında kimsenin artış beklemediği bir coin olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Ancak gerek Elon Musk gerek Mark Cuban gibi önemli isimlerin destekleri ile Dogecoin günümüzde oldukça iyi bir konumda ve hatta piyasa hacmi bakımından en büyük altıncı kripto para konumunda yer alıyor.

Yine de analistler ve uzman isimler DOGE konusunda yatırımcıları uyarıyor ve çok dikkatli işlem yapılması gerektiğini ifade ediyor.

Facebook Comments