Thursday, February 2nd, 2023

Dogecoin kurucusu, milyarder Mark Cuban’ı hedef tahtasına oturttu

Dogecoin’in kurucularından Jackson Palmer, Insider’a yaptığı açıklamada, Dogecoin’e verdiği destekle bilinen Amerikalı ünlü iş adamı Mark Cuban ile aralarında milyarder Marc Andreessen ve yatırımcı Chris Dixon’ın da bulunduğu diğer büyük yatırımcıları “dolandırıcılık” yapmakla suçladı.

“Kriptoyu aktif olarak kâr etmenin yolu olarak görüyorlar”

Palmer, Mark Cuban’ın bir tanınmış kişi olarak kripto paraları tanıtmak için para almadığını kabullenirken, “Cuban, bu tür şeylerin geleceğin ta kendisi olduğuna inandırılmış durumda.” ifadelerini kullandı.

Bunu aktif olarak kâr elde etmenin bir yolu olarak gördüklerini ileri süren Palmer, “Bu tür karmaşık ve çetin bir kripto para sisteminde kontrolü elinde tutan ya da büyük bir hisseye sahip olan kişiler olmak istiyorlar.” şeklinde konuştu.

Cuban, ise Palmer’ın suçlamalarını reddederek, “Dahil olduğum her yeni teknoloji hakkında söylenen şeylere benziyor.” dedi.

Öte yandan, Andreessen Horowitz’in kripto para fonunu yöneten Dixon, ağustos ayında dijital para birimlerini, gücü büyük teknolojiden uzaklaştırmanın bir yolu olarak gördüğünü belirtmişti. Marc Andreessen tarafından kurulan fon, 50’den fazla kripto girişimine yatırım yapmıştı.

“Kripto benim için bir hobi”

Bu yılın başlarında Cuban, ABC’nin ‘Shark Tank’ında yer almayan mevcut yatırımlarının yüzde 80’inin kripto ile ilgili olduğunu söylemişti. Palmer ise 2018’de 2021’de zirveye ulaşan ve şu anda 7.84 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Dogecoin’in kurucu ortağı olmasına rağmen kriptodan bir kuruş bile kazanmadığını söylemişti.

Palmer, kriptoyu her zaman daha çok bir ‘hobi’ olarak gördüğünü ifade etti.

The post Dogecoin kurucusu, milyarder Mark Cuban’ı hedef tahtasına oturttu appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments