Tuesday, October 3rd, 2023

Dogecoin Piyasa Değeri Sıralamasında İlk 10’a Girdi! Doge Neden Artıyor?

Kripto para piyasasına meme coin olarak adım atan Dogecoin, 2021 yılına damga vurmaya devam ediyor. Doge’nin son etkileyici performansı 24 saatlik zaman diliminde %80’in üzerinde artış kaydetmesi oldu. Bununla birlikte Dogecoin piyasa değeri sıralamasına 10. sıradan adım attı.

Dogecoin Rekora Doymuyor

Popüler kripto para birimi, geçtiğimiz haftadan bu yana her gün yeni bir rekora imza atıyor. Dogecoin, haberimizin hazırlandığı sırada 0.140 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Doge, son bir haftada inanılmaz bir sekans izleyip %122’nin üzerinde artış kaydetti. Coinmarketcap verilerine göre, Dogecoin 17 milyar doları aşan piyasa değeriyle top 10 listesine girdi.

İnanılmaz bir altcoin boğa koşusuna tanık olduğumuz günlerde popüler kripto para birimleri değerlerini onlarca kat artırdı. Bugünün en önemli haberi ise ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase’in listelenme haberi oldu. Coinbase, COIN adıyla Nasdaq’ta halka arz olacak. Bu hamlenin kripto dünyasına büyük katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Dogecoin Gündemi

Son dönemin en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin parabolik fiyat hareketleriyle gündem oldu. Bir şaka coin olarak yaratılan Dogecoin’in, herhangi bir yol haritası bulunmuyor. Ancak buna rağmen Elon Musk başta olmak üzere birçok ünlü isim tarafından gördüğü yoğun ilgiyle inanılmaz bir yol kat etti. Ayrıca Dogecoin ünlü Reddit gruplarının da gündeminde yer alıyor.

Dogecoin; spor, eğlence ve medya gibi farklı sektörlerde ilgi odağı oldu. Geçtiğimiz günlerde ünlü milyarder Mark Cuban, sahibi olduğu NBA ekiplerinden Dallas Mavericks’in Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini açıklamıştı. Ayrıca, taraftar ürünleri ödemelerinde Dogecoin kullanım oranının %550 artış kaydettiği belirtildi. İddialı söylemleriyle tanıdığımız Cuban şunları kaydetti: “Bir aydan daha kısa bir süre içerisinde 122.000’den fazla Dogecoin ödemesi aldık. Dünyanın en büyük Dogecoin hodl’larından biriyiz. 1 Dogecoin satmayı bile düşünmedim.”

Öte yandan tecrübeli uzmanlar bu yükselişin sürdürülebilir olmadığının altını çiziyor. Ancak Dogecoin destekçileri topluluğun ve ünlü isimlerin etkisiyle Doge’nin yoluna devam edeceğine inanıyor.

Facebook Comments