Saturday, April 20th, 2024

Dogecoin ve Shiba Inu Yorumları: DOGE ve SHIB Yok Olacak Mı?

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), piyasada da yaşanan genel aşağı yönlü hareket ile birlikte zor günler geçirdi. Her iki kripto para birimi de ciddi düşüşler yaşadı ve bu durum piyasa değerlerine de yansıdı. Aslında birçok analist yaşanacak bir düşüşte en çok şaka coin’lerinin zarar göreceğini dile getirmişti ve dolayısıyla bahsi geçen kriptolardaki düşüş çok da şaşırtıcı olmadı.

Ancak elde edilen son verilere göre şaka coin’leri sanıldığı gibi yerle bir olmuyor ve piyasadaki yükseliş grafiklerine ayak uyduruyor.

Şaka Coin’lerinin Son Artışı

Dogecoin çok uzun zamandır 0,20 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerinde kalabilmek için mücadele ediyordu. Hafta sonu yaşanan yukarı yönlü hareketler sayesinde ise DOGE fiyatı 0,28 dolara kadar yükseldi. Son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %28 artış yaşayan Dogecoin, yazının kaleme alındığı an itibari ile de 0,25 dolardan işlem görüyor.

Her ne kadar Pazar günü bir miktar düşüş yaşanmış olsa da tüm kripto para birimleri ile Dogecoin de yeşilde kalmaya ve yukarı yönlü grafiklerde ilerlemeye devam ediyor. Ayrıca DOGE’nin yanı sıra Shiba Inu fiyatında da artışlar yaşanıyor.

Hemen hemen Dogecoin ile aynı fiyat hareketleri sergileyen SHIB de son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %22 artış yaşadı. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,00000764 dolardan işlem gören SHIB, son 24 saat içinde de yaklaşık olarak %5 artış artış kaydetti. Bu noktada Shiba Inu fiyatının 0,000006 dolar seviyelerinden 0,000008 dolarlık seviyelere yükselmiş olması da dikkatleri çekti.

Shiba Inu ve Dogecoin Yok Olacak Mı?

Bilindiği gibi şaka coin’lerindeki yükseliş temelsiz bir şekilde, sadece sosyal medya ve popüler isimlerin desteği ile gerçekleşti. Bu sebeple pek çok analist şaka coin’lerindeki artışların geçici olduğunu ve orta vadede piyasadan silineceklerini dile getirdi.

Ancak Dogecoin ve Shiba Inu’da fiyat artışına çeşitli geliştirmelerin ve benimsenme dalgasının eklenmiş olması işleri bir miktar değiştirmiş gibi görünüyor. Günümüzde önemli bazı firmalar Dogecoin ve SHIB ile ilgili adımlar atarken, şaka coin’lerinin piyasadaki yerlerini sağlamlaştırdıkları ifade ediliyor.

Facebook Comments