Sunday, April 14th, 2024

Dogecoin’de Yatırımcı İlgisi Artıyor Mu? DOGE Fiyat Hedefi Neresi?

2021 yılında sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çeken ve fiyat artışı ile ilk on kripto para birimi arasına girmeyi başaran Dogecoin (DOGE) şu anda en büyük 7. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Analistlerin açıklamalarına göre artan sayıda yatırımcı Dogecoin yatırımı yapıyor.

Dogecoin İlgisi Artıyor

Özellikle önde gelen fintech uygulaması Robinhood, 2021 yılının ikinci çeyreğinde kripto paranın, gelirlerinin %60’ından fazlasını oluşturduğunu açıkladıktan sonra Dogecoin’in yükselişi artık göz ardı edilemez bir hal aldı. Platformdaki kripto para birimi işlemlerinden elde edilen toplam gelir, 2021 yılının ikinci çeyreğinde 5 milyon dolardan 233 dolara yükseldi.

Dogecoin ayrıca, DOGE topluluğu içindeki influencer’lar tarafından düzenlenen bir etkinlik olan “The Doge Konferansı”nın duyurulmasıyla da yakın vadede bir miktar destek alabilir. Mart 2022’de gerçekleşmesi planlanan etkinlik, şaka kripto parasının hayranlarını bir araya getirecek ve bu durumun Dogecoin’in kabulünü arttıracağı düşünülüyor.

Bunlara ek olarak Dogecoin’e artan ilgi, Chainalysis’in yakın tarihli bir raporuyla daha da pekiştirildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildiği görülüyor

DOGE şu anda yeni yatırımcılar tarafından 2017’nin sonundaki boğa piyasasından bu yana görülmeyen bir düzeyde benimseniyor. Elon Musk ve Reddit, DOGE’nin profilini ve fiyatını yükselttiğinden, Ocak 2021’den itibaren yeni yatırımcılar daha da fazla ilgi göstermeye başladı. Son altı ayda DOGE’yi satın alan yatırımcılar artık arzın %25’ine sahipken, iki yıldan fazla süredir elinde tutan yatırımcılar arz paylarını Temmuz 2020’deki oran olan %30’dan bugün %20’ye indirdi.

Dogecoin Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Piyasanın popüler analistlerinden Pentoshi’ye göre DOGE, 0,45 dolarlık psikolojik seviyeye doğru yükseliş geçmeye hazır. Bu noktada analistlere göre Dogecoin’in şu anki fiyat seviyesi olan 0,30 dolarlık seviyeyi elinde tutması büyük önem taşıyor.

Bu noktadan sonra ise kripto para biriminin 0,36 dolarlık dirence doğru hamle yapabileceği ifade ediliyor. 0,36 dolar üzerinde 0,38 dolarda güçlü bir direnç olabileceği bu direncin de kırılması ile fiyatın 0,45 dolar doğru hamle yapabileceği ifade ediliyor.

Facebook Comments