Sunday, December 10th, 2023

Dogecoin’deki (DOGE) Yükseliş Ripple’a da (XRP) Yaradı!

Son 24 saatte Dogecoin’in WallStreetBets (WBS) hareketi ile yaşadığı %1000’lik yükseliş yerini düşüşe bıraktı. Ancak Dogecoin’in (DOGE) yükselişi son zamanlarda oldukça kötü günler yaşayan Ripple’a (XRP) yaramış gibi görünüyor.

XRP Fiyatındaki Artış

XRP fiyatı bugün çok kısa süre içinde %15’lik bir artış yaşadı ve fiyat çok uzun süre 0,30 doların üzerini gördü. XRP çok kısa süre içinde bugün 0,25 dolar seviyesinden 0,31 dolar seviyesine yükseldi. Bu hamle XRP2nin %15’lik bir artış performansı sergilemesini sağladı.

XRP ve DOGE Yükselişi

Yatırım üzerine bir yayın olan VentureCoinist podcast’inin sunucusu ve tecrübeli kripto analisti Luke Martin iki coin’in yükselişi arasında ilginç bir benzerlik olduğunu düşünüyor. Dogecoin’deki heyecan azalmaya başlarken Ripple’ın dakikalar içinde %15 artış yaşamış olması Martin’e göre bir tesadüf değil.

Bunun yanında DOGE yükselişi ile Bitcoin fiyatının bugün sergilediği ralli arasında da bir bağlantı olduğu düşünülüyor. Elon Musk’ın Twitter biyografisinde yaptığı değişikliğin ardından yükselişe geçen BTC ile ilgili analistler ilginç bir yorumda bulunuyor: DOGE’daki sermaye Bitcoin’e akıyor.

Gerçekten Dogecoin’in yükselişinin ardından Musk’ın Bitcoin güncellemesi ve sonrasında DOGE’un düşüşe geçmesi ile BTC’nin eş zamanlı olarak yükselişe geçmesi bir tesadüf olmayabilir.

Flare, DOGE ve XRP

2021’de DOGE ve XRP arasında farklı bağlantıların da kurulabileceği düşünülüyor. Dün, Flare’in XRP ve Litecoin’in (LTC) yanında DOGE’u da ekleyeceği doğrulandı. Bu karar, Flare’nin Twitter hesabında yapılan son anketin ardından geldi. Flare meraklılarının yüzde elli üçü DOGE entegrasyonuna “evet” dedi. Bu nedenle, Mayıs 2021’den itibaren Dogecoin (DOGE), Flare’nın EVM uyumlu mekanizmalarına entegre edilecek.

Facebook Comments