Monday, November 29th, 2021

Donald Trump Gitmeden Önce Ripple Yönetim Kurulu Üyesini Affetti!

Bütün kripto para piyasası Silk Road’ın kurucusu Ross Ulbricht’in başkan tarafından affedilmesini beklerken hiç beklenmeyen bir isim cezasından kurtuldu. ABD’nin menkul kıymet regülatörü SEC tarafından dava edilen Ripple’ın eski yönetim kurulu üyesi Ken Kurson, Donald Trump’ın bugün yayınladığı 73 kişilik listede yer alıyor.

Donald Trump 73 Kişiyi Affetti

Donald Trump, başkanlık süresi bugün bitmeden son hakkı olan başkanlık affını kullandı ve politik olarak kendisine yakın birtakım kişilerin cezalarını affetti. Toplamda 73 kişi affedilirken kripto para piyasasının en çok beklediği Silk Road kurucusu Ross Ulbricht veya Edward Snowden bunlara dahil edilmedi. Bunun yanı sıra Trump’ın geçtiğimiz ay Wikileaks kurucusu Julian Assange’ı affettiği biliniyor.

ken kurson

Peki Trump tarafından cezası sonlandırılan Ken Kurson tam olarak kim ve neden hapis cezası almıştı? Ken Kurson, eski eşini hem sanal ortamda hem de gerçek hayatta taciz edip rahatsız ettiği için geçtiğimiz ekim ayında hapis cezası aldı. FBI tarafından soruşturulan olayda Kurson’ın eşinin bilgisayarına takip yazılımı kurduğu, tehdit mesajları attığı ve eşinin patronuna eşini kovması için zorlamada bulunduğu ortaya çıktı.

Ripple Kurul Üyesi de Affedilenlerden Birisi

Kurson’ın eşi olayların büyümesi üzerinde soruşturmayı yapan mercilere davayı bırakmaları gerektiğine dair birkaç bildirimde bulunsa da olayın kamu davasına dönüşmesi buna engel oldu. Donald Trump tarafından yayınlanan af bildirisinde ise Kurson’ın eşinin şimdiden pişman olduğu ve aslında hapis cezasını hiç istemediği belirtiliyor. Uzmanlar ise bu affın arkasındaki asıl sebebin, Kurson’ın Jared Kushner ile olan arkadaşlığı olduğunu vurgulamakta.

Donald Trump’ın damadı olan Jared Kushner, Kurson’ın en yakınlarından birisi olarak gösteriliyor. Kushner daha önce Ripple kurul üyesi hakkında “topluluk lideri” ve “önemli bir kişilik” ifadelerini kullandığı da görülmüştü.

Facebook Comments