Sunday, December 3rd, 2023

DOT Yorum: Polkadot Fiyatını Rekor Sonrası Neler Bekliyor? İşte Kritik Seviyeler

Polkadot (DOT) piyasaya girdiği günden beri devamlı olarak yükseliyor ve bu yükselişi ile haftalardır birçok yatırımcının ilgisini üzerine çekti. DOT fiyatında yaşanan bu artış, en büyük rakibi Ethereum (ETH) da dahil neredeyse önde gelen bütün altcoinleri geride bırakmasını sağladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in %10 düşüş yaşadığı anlarda bile DOT fiyatının yeşil gözükmesi, yatırımcının ilgisini ortaya koyuyor.

DOT Fiyatı Yükselişe Doymuyor

Polkadot fiyatı bugün içerisinde birçok kripto para borsasında 15 dolar seviyesini gördü. Bu, kısa süre önce 6 dolar seviyesinden işlem gören DOT için tüm zamanların rekoru anlamına geliyor. DOT fiyatı 15 doları gördükten sonra piyasanın genelinin etkisi ile beraber düşüşe geçti. DOT/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 13,40 dolar seviyesinden işlem görüyor.

DOT/USD Teknik Analizi

DOT/USD teknik analizine göre ise fiyatın önünde güçlü dirençler bulunuyor. Teknik analize bakıldığında Fibonacci geri çekilme seviyelerinden 1.618’in 15 dolar, 1.414’ün 15,5 dolar, 1.618’in 17 dolar, 1.414’ün 18,5 dolar ve son olarak 1.618’in 20 dolar üzerinde yer aldığı görülüyor. Fibonacci geri çekilme seviyelerine göre nihai hedef 20,43 dolar olarak gözükmekte.

Olası bir düşüşte ise DOT için destek noktaları 12,65 dolar, 11 dolar ve 9,75 dolar olarak ön plana çıkıyor. DOT, lider kripto para birimi Bitcoin’in yaşadığı son düşüş esnasıjnda 9,75 dolar seviyesinde tutunmuş ve düşüşten en az etkilenen kripto para birimlerinden birisi olmuştu. DOT fiyatının şu an yaşanan BTC düşüşü sebebiyle yükselişi dursa da bunun yakın vadede devam etmesi bekleniyor. 17 dolar seviyesinin kırılması ise 20 dolara giden yolu aralayacaktır.

DOT İçin Her Şey Olumlu

DOT, bugün içerisinde XRP’nin toplam piyasa değerini de geçerek en büyük dördüncü kripto para birimi sıralamasına yükseldi. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla tekrar beşinci sıraya gerileyen DOT, önümüzdeki günlerde yükselişini devam ettirirse kalıcı olarak dördüncü sırayı ele geçirebilir. Ethereum ekosisteminin rakibi olarak ön plana çıkartılan DOT’un son dönemde sosyal medya üzerinde en çok konuşulan kripto para birimlerinden birisi olması da gözlerden kaçmıyor.

Rüzgarı arkasına alan DOT, birçok uzmana göre aslında rallinin çok erken dönemlerinde ve önümüzdeki yıllarda üç haneli seviyeler görülebilir.

Facebook Comments