Tuesday, November 28th, 2023

DOT Yorum ve XRP Yorum: Polkadot ve Ripple Mücadelesi Devam Ediyor!

Piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple’ın (XRP), piyasa değeri bakımından en büyük beşinci kripto para birimi olan Polkadot (DOT) ile mücadelesi sürüyor. DOT ve XRP arasındaki sıralamanın sürekli değiştiği görülüyor.

XRP Fiyatı

XRP fiyatı son zamanlarda oldukça volatil bir tablo çiziyor ve fiyat şu anda 0,40 doların üzerinde kalmak için çaba harcıyor. 1 Şubat’ta yaşadığı pump hareketi ile 0,75 dolara kadar yükselen Ripple hemen arkasından gelen dump ile 0,33 dolar seviyesine geriledi.

Ancak bu noktadan sonra XRP’nin yeniden kendini toparladığı ve fiyatını 0,40 doların üzerine taşıdığı görülüyor. 0,40 doların üzerinde kalması XRP’nin 0,50 dolar ulaşabilmesi ve yükseliş ivmesini devam ettirebilmesi için oldukça önemli bir nokta olarak değerlendiriliyor.

Bununla birlikte SEC’in açtığı dava ile adeta çakılan  XRP fiyatındaki düşüşün hız kesmesi, ardından düşüşün durması ve yükseliş hareketlerinin başlaması XRP yatırımcıları için pozitif hareketler olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan XRP fiyatında ve beraberin DOT fiyatında yaşanan volatil hareketler sıralamanın sürekli değişmesine sebep oluyor.

Polkadot Fiyatı

Polkadot son günlerde yükseliş ivmesi kazanıp fiyatını 20 doların üzerine attıktan sonra 21,73 dolar ile yeni bir rekor kırmış oldu. Birçok analist ve yatırımcı DOT’ta ilk hedef olarak 20 doların üzerini bekliyordu ve DOT yapılan analizleri doğrulamış oldu. Ancak sonrasında DOT fiyatının küçük düzeltmeler ile konsolidasyon aşamasına girdiği görülüyor.

Yükseliş sırasında yeniden XRP’nin yerini alarak piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para olurken düzeltme ve konsolidasyon hareketleri ile DOT’un yeniden beşinciliğe gerilediği düşünülüyor.

Bir altcoin sezonunun başlaması halinde analistler iki kripto para biriminde de fiyat yükselişlerinin devam edeceğini ifade ediyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde DOT ve XRP mücadelesinin devam ettiğine şahit olabiliriz.

Facebook Comments