Saturday, July 2nd, 2022

Dünyaca Ünlü Firma Ödemelerde Kripto Para Kabul Etmeye Başlıyor!

Okuma Süresi: 2 Dakika

İspanya merkezli moda devi Balenciaga, özellikle son yıllarda alışılmışın dışında ve dikkat çeken koleksiyonlarıyla birçok kez dünya gündemine gelmesiyle bilinen firma son olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) üzerinden kripto para ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu.

Pilot Uygulama

Bununla birlikte ödemelerinde yeni seçeneklere imkan tanıyan ünlü firma, kripto para birimleriyle satın almaların ilk aşama olarak Balenciaga’nın Los Angeles ve New York’ta bulunan amiral mağazalarında kabul edileceği ifade ediliyor. Ayrıca markanın sitesinde çevrimiçi olarak da 7/24 kripto para birimleriyle ödemelerin gerçekleştirilebileceği müşterilerine duyurdu.

Tüm bunların yanı sıra uzman yatırımcılar tarafından dev firmanın böyle bir adımda bulunmasının şirketin geleceği açısından çok önemli bir rol oynayacağı belirtiliyor. Bunlara ek olarak böyle bir adımın ancak Balenciaga gibi sıra dışı ve yeniliklere son derece açık bir firma tarafından atılacağı öne sürüldü.

“Uzun Vadede BTC Planı”

Bununla birlikte moda evinin kripto para ödemelerini kabul etmek için nasıl bir yol izleyeceği hakkında henüz net bir bilginin müşterilerine duyurulmadığı söyleniyor. Ancak dev markanın uzun vadeli planlarına kesinlikle kripto para birimlerinin dahil olduğu öne sürüldü. Bu durumun sebebi olarak ise BTC paritelerinde son zamanlarda yaşanan rekor düşüşlerin bile ünlü firmayı kararından geri döndürmediği işaret ediliyor.

Öte yandan dev firmanın, lüks dünyasındaki meslektaşlarını ve rakiplerini geri planda bırakmak için bu yenilikçi dünyaya bir giriş yapmak amacıyla yeni ödeme seçeneklerine kripto para birimlerini eklediği ifade ediliyor. Bununla birlikte kimlik avı dolandırıcılarının sayısında görülen ciddi artış ile yaşanan son günlerdeki olayların Twitter’da gündem konusu olmasının, yeni firmaların bu tür yenilikçi kararlar almasında etkili bir rol oynayıp oynamayacağı yatırımcılar tarafından merak konusu olduğu öne sürüldü.

Facebook Comments