Sunday, December 10th, 2023

Efsanevi Rock Yıldızından Cardano’ya (ADA) Onay Geldi!

Ünlü rock müzik yıldızı Gene Simmons, son dönemde yaptığı kripto para sektörüne yönelik açıklamalar ile ön plana çıkıyor. Gene Simmons, ilk olarak Bitcoin, daha sonra Dogecoin, şimdi ise Cardano (ADA) aldığını açıkladı.

Gene Simmons, ADA Yatırımı Yaptı

KISS grubunun tarihe geçen bass gitaristi, 2021 yılının ADA’nın yılı olacağına dair açıklamayı da onayladı. Gene Simmons, ADA’ya yatırım yapma sebebini açıklayan bir tweet paylaştı. Söz konusu gönderide Ethereum kurucu ortaklarından olan Charles Hoskinson’ın bir ifadesi yer alıyor.

2014 yılında Ethereum ekibinden ayrılan Hoskinson, daha sonra 2017 yılında Cardano’yu ve ADA kripto para birimini hayata geçirdi. Gene Simmons ise ünlü ismin açıklamasını temel alarak 2021 yılının Cardano’nun tarihindeki en verimli yıl olacağına inandığı ifadesini paylaştı. Hoskinson bunun sebebini Cardano’nun hedef kitlesine bağlı olarak ortaya koydu.

ADA Fiyatı Neden Yükseliyor?

Cardano, ödeme odaklı bir teknoloji geliştirmekte ve son dönemde DeFi sektörüne yönelik gelişmeleri ile ön plana çıkıyor. Buna rağmen Hoskinson’ın ve ekibin asıl hedefinin bankacılık hizmetlerine erişemeyen insanlara bu imkanı farklı şekilde sunmak olduğu biliniyor. Bu sebeple Afrika ekip için büyük bir öneme sahip.

Gene Simmons bu gönderisinin devamında aldığı ADA miktarını da açıklayarak toplamda 300.000 dolarlık yatırım yaptığını belirtti. Ünlü isim alım yaptığı ADA fiyatını ise açıklamadı. Simmons buna rağmen bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığını ve kendisinin bir finans analisti olmadığını ifade etti. Bu yatırımına inandığını vurgulayan Simmons, fiyatın ilerleyen günlerde daha fazla yükseleceğinden emin olduğunu vurguladı.

Ünlüler Kripto Para Sektörüne Alışıyor

Bitcoin fiyatının 53.000 dolara kadar çıkıp 60.000 doları hedeflediği böyle bir dönemde ünlülerin sektöre ilgi göstermesi de oldukça normal. Simmons öncesinde Lindsay Lohan da Tron hakkında çeşitli açıklamalarda bulunmuş ve kendi NFT’sini üretmişti. Ancak bunların arasında en ünlüsünün kesinlikle Elon Musk olduğu biliniyor. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, oğluna DOGE aldığını belirterek fiyatın eşi benzeri görülmeyen bir yükseliş yaşamasını sağladı.

Elon Musk’ın favorisi DOGE son günlerde ciddi kayıplar yaşasa da ünlülerin sektöre olan akını hala devam ediyor. Lindsay Lohan, Gene Simmons, Jay-Z, Jack Dorsey ve Elon Musk gibi isimlere çok yakında yenileri eklenebilir.

Facebook Comments