Monday, February 26th, 2024

Ekonomi Nereye

Bir yanda kripto paralar bir yanda dövizde terse yakalanan yatırımcılar. Döviz kurlarında görülen düşüş markete mutfağa yansımadığından ekonomideki iyileşmeye hane halkı maalesef inanmıyor. Her şeye rağmen Türk ekonomisi olumlu sinyaller vermeye devam ediyor. Cari açıkta yaşanan düşüş ekonomide aldığımız olumlu sinyallerin öncüsüdür. Korona dolayısı ile 2020 ve 2021 yılında yaşadığımız daralmayı 2022 yılında tekrarlamazsak ben 20212 yılından çok daha umutluyum. Türk ve dünya ekonomisinin bana göre en kırılgan riskleri küresel veya bölgesel savaş riskleri çevresel felaketlerin sonuçları olarak sıralıyorum. Gelişmiş ve gelişimini tamamlamış ülkelerin gelişmekte olan ülkelerden bu süreçte daha şansız olduğunu öngörüyorum.

Ekonomiye genel bir perspektifte baktıktan sonra biraz da güncel verileri incelemek istiyorum. 27.12.2022 Saat 21:50 itibari ile USD – TL

Altın, döviz fiyatları ile birlikte yaşadığı sert düşüş sonrasında tekrar artı yönde hacim kazanmaya başladı. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte altın fiyatlarının tekrar yükselişe geceğini düşünüyorum.

Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir