Sunday, August 7th, 2022

Elon Musk Bir Bitcoin (BTC) Destekçisi Olduğunu Açık Açık Dile Getirdi!

Tesla CEO’su Elon Musk, 1 Şubat’ta sadece başka bir kullanıcının daveti ile katılım yapılabilen sesli görüşme platformu Clubhouse konuşmasında Bitcoin’in (BTC) daha geniş bir kabul görmenin eşiğinde olduğunu dile getirdi.

Elon Musk ve Bitcoin

Musk’ın Bitcoin ile ilgili ilk hamles 29 Ocak’ta gelmişti ve Tesla CEO’su Twitter biyografisindeki her şeyi silip yalnızca “Bitcoin” yazmıştı. Bu hamlenin ardından Bitcoin sadece yarım saat içinde yüzde 30 artış kaydetmişti. Bu durumun arkasından kripto para ekosistemindeki kişiler Musk’tan Bitcoin ile ilgili daha pozitif açıklamalar beklemeye başladı.

Bugün ise Andressen Horowitz ve diğer önde gelen yatırımcılarla yapılan görüşmede Musk’a Bitcoin hakkındaki düşünceleri soruldu. CEO soruyu, “Bitcoin’in iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’in destekçisiyim. Bence Bitcoin, geleneksel finans tarafından geniş çapta kabul görmenin eşiğinde.” sözleri ile yanıtladı.

“İyi Bir Şey”

Greymatter Capital’in ortağı James Todar ise konuyla ilgili olarak, “Çağımızın en ileri görüşlü mucitlerinden biri Bitcoin’i kaçırdı. Şu anda Clubhouse’da Musk, kendisine 2013’te Bitcoin şeklinde bir pasta veren arkadaşından bahsediyor. Partiye geç kalmasına rağmen Elon, Bitcoin’in finans alanında kabul görmenin eşiğinde olduğunu düşünüyor.” ifadelerini kullandı.

10T Holdings’in ortağı Dan Tapiero da benzer düşüncelerini paylaştığını ifade etti ve dünyanın en zengin insanın Bitcoin’i desteklemesinin “iyi bir şey” olduğunu dile getirdi. Tapiero’ya göre Bitcoin’i destekleyen ve kendisi ile aynı yaşlarda olan Musk’ın dünyanın en zengin adamı olması oldukça pozitif bir durum.

Bitcoin Fiyatı

Musk, lider kripto para birimi hakkında yorum yaptıktan hemen sonra Bitcoin’in fiyatı yaklaşık %3 oranında geri çekildi.

Yapılan açıklamalara göre bu durumun iki sebebi olabilir: Birincisi, bazıları Musk’ın Bitcoin varlıklarını açıklamasını beklemiş olabilir. İkincisi, küçük geri çekilme Musk’ın yorumlarının duyurulmasından sadece birkaç dakika sonra gerçekleştiği için fiyat hareketinin bu durumlar ilgisi olmayabilir.

Bununla birlikte haberin yayılmaya başlaması ile Bitcoin’de yukarı yönlü hareket başladığını da belirtmek gerekiyor.

Facebook Comments