Saturday, January 28th, 2023

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Tweet Atmaktan Vazgeçmiyor!

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, yine kendisinden beklenen bir harekete imza attı. Musk, son dönemde artan regülasyon haberleri ve DOGE fiyatının düşen değeri ile ilgili esprili bir görsel paylaştı.

Elon Musk, DOGE Kalkanı İle Gündemde

Milyarder girişimci ve iş adamı, internette bir hayli popüler olan bir görseli Dogecoin’e uyarlayarak paylaştı. İlgili görselde DOGE değerinin düşmesine karşı MEME olarak da bilinen bu tip görsellerin Dogecoin’i koruduğu temsil edilmekte.

Elon Musk’ın bu görseli “Doge meme kalkanı (efsanevi eşya)” ifadesi ile paylaşması ise yine DOGE fiyatında etki yarattı. Elon Musk’ın halkın kripto parası olarak tanımladığı DOGE, bu tweet atılır atılmaz %3,3 yükseliş yakaladı ve hala da yükselmeye devam ediyor. Elon Musk’ın DOGE tweetlerinin ise artık eskisi kadar etki etmediği görülmekte.

DOGE Fiyatı Her Şeye Rağmen Düşüyor

Ünlü isim daha önce DOGE hakkında çok daha net açıklamalarda bulunmuş ve hatta oğlu için DOGE yatırımı yaptığını bile vurgulamıştı. Tamamen şaka amaçlı üretilen bir kripto para konumundaki DOGE fiyatı da bu gelişmeler ile rekor kırarak top 10 içerisine girdi.

Tarihte ilk defa top 10 içerisine girmeyi başaran DOGE, Elon Musk’ın pump etkisini ise zamanla kaybetti. DOGE’un bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,050 dolarlık birim fiyata sahip olduğu ve 14. sırada yer aldığı görülüyor. Kripto para sektöründe yaşanan sert düşüş ise DOGE’un 14 günde yaklaşık %20 zarar etmesine yol açmıştı.

Elon Musk attığı tweetler yüzünden ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu soruşturması altında olabilir. Elon Musk’a DOGE soruşturması açılması ise şu an bir iddia olarak görülmekte.

Facebook Comments