Monday, January 30th, 2023

Elon Musk Kriptolardan Vazgeçmiyor: Musk’tan Yeni DOGE Hamlesi!

Tesla elektrikli otomobil üretim devi ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, topluluğun DOGE’un ne kadar havalı olduğuna inandığını öğrenmek için Twitter’da bir anket başlattı.

DOGE Mu, Diğer Tüm Kriptolar Mı?

Elon Musk Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile takipçilerine geleceğin kripto para biriminin bir şaka coin’i olan DOGE mu yoksa diğer tüm kripto para birimleri mi olacağını sordu. Anketin sonuçlarına göre büyük bir çoğunluk Dogecoin’i tercih etti. Diğer tüm kripto para birimlerini seçen kişilerin oranının ise oldukça düşük kaldığı görülüyor.

Musk ve Dogecoin

Elon Musk geride bıraktığımız haftada Dogecoin ile ilgili çeşitli tweet’ler paylaştı. Dogecoin’in “insanlığın kripto para birimi” olarak nitelendiren Musk’ın açıklamalarının ardından DOGE fiyatında ciddi bir artış yaşandı.

Ancak bu açıklamaların etkisi çok uzun sürmedi ve DOGE yeniden düşüş grafiği çizmeye başladı. Aslında DOGE’da yaşanan bu fiyat hareketlerini bazıları “pump and dump” hareketleri olarak nitelendiriliyor.

Musk Bitcoin’den Vaz Mı Geçti?

Ocak sonunda WallStreetBets hareketi ile önce GameStop (GME) hisseleri çok büyük bir hareket yaşamış ardından DOGE yükselmişti. Bu hamlelerin hemen sonrasında Musk, Twitter’daki tüm biyografisini sildi ve sadece “Bitcoin” yazdı.

Musk’ın bu adımı ile BTC fiyatı dakikalar içinde 6.000 dolarlık artış yaşadı ve bazı isimler bunun BTC’de yeni bir ralli başlattığını savundu. Ancak DOGE’de olduğu gibi, “Musk etkisi” uzun sürmedi ve BTC 35.000 dolar bölgesine geri döndü. Yine de Musk’ın etkisi tamamen bitmiş görünmüyor ve BTC son günlerde 40.000 dolarlık bölgeyi yeniden test ediyor.

Dolayısıyla her ne kadar anlık bir yükselişin ardından BTC fiyatı bir düşüş yaşamış olsa da sonrasında yükseliş ivmesini devam ettirmiş gibi görünüyor.

Facebook Comments