Sunday, December 3rd, 2023

Elon Musk Sonrasında Dogecoin (DOGE) Ordusuna Dünyaca Ünlü Bir Yıldız Daha Katıldı!

Dogecoin (DOGE),  şüphesiz son günlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden birisi konumunda. DOGE’nin serüveni ise bundan haftalar önce Elon Musk ile başladı. Dünyanın en zengin isimlerinden olan Musk, DOGE hakkında birkaç tweet atarak bunun yükselişini “yine” destekledi. Regüle edilen piyasalarda manipülasyon olarak görülebilecek bu eylem, kripto para piyasalarında ise coşkuyla karşılandı.

Elon Musk ve DOGE Etkisi

Elon Musk’ın DOGE hakkında 10’a yakın tweet atmasından sonra fiyat inanılmaz bir yükseliş yaşayıp daha sonra konsolidasyon sürecine girdi. 0,080 dolar seviyesine kadar çıkan DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,05 dolar seviyesinden işlem görüyor. DOGE, yaşadığı düzeltmeye rağmen hala 7 gün içerisinde %105 yükseliş elde etmiş durumda.

DOGE fiyatını zirveden alanlar veya alacağını belli edenler ise kendini yavaş yavaş belli etmeye başladı. İlk olarak dünyaca ünlü KISS grubunun solisti Gene Simmons, DOGE aldığını açıkladı. Simmons’ın devamında ise bütün dünyanın tanıdığı rap yıldızı Snoop Dogg adıyla da uyumlu DOGE aldığına işaret eden bir tweet attı.

Snoop Dogg da DOGE Ordusunda

Snoop Dogg’un yayınladığı tweet içerisindeki görsel ünlü projenin maskotunu temel almakta. Bunu sabitlenmiş tweet yapan ve Elon Musk’ı etiketleyen Snoop Dogg, aslında ünlüler arasında bir akım başlamış olabileceğine işaret ediyor. Kısa süre önce Mia Khalifa gibi ünlü bir diğer isim de DOGE aldığını açıklamıştı.

Ünlülerin yavaş yavaş DOGE almaya başlaması veya bunun hakkında tweet atması, işleri ciddi anlamda değiştirebilir. Buna rağmen sınırsız arza sahip olan DOGE fiyatının uzun vadede sadece ünlülerin desteğiyle yükselmesi pek olası gözükmüyor. Ancak eğer projede kayda değer değişiklikler yapılabilirse durum farklı olabilir.

DOGE’nin Temeli Var mı?

Yıllar önce tamamen şaka ve hizip amaçlı piyasaya sürülen DOGE’un kurucusu Jackson Palmer bile projeyi çok önce tæerk etmişti. Bu şartlar düşünüldüğünde Elon Musk da dahil herkesin ilgi duyduğu projenin sadece internetteki “meme” kültüründen faydalandığı söylenebilir. Ancak her trend gibi bunun da yakın zamanda bitme riskine sahip olduğu unutulmamalı.

Ünlülerin DOGE’a olan ilgisi bittiğinde ve bireysel yatırımcılar da zarar ettiğinde DOGE fiyatı başladığı yerin çok daha altına inebilir.

Facebook Comments