Wednesday, February 1st, 2023

Elon Musk: Twitter’dan bir süre uzak kalacağım

Elon Musk: Twitter’dan bir süre uzak kalacağım

Geçtiğimiz hafta Twitter’da yaptığı paylaşımlarla çeşitli şirkelerin ve “bitcoin”in değerinde artışa neden olan milyarder iş insanı Elon Musk, bir süre boyunca sosyal medya platformunu kullanmayacağını açıkladı. Ancak, 49 yaşındaki SpaceX ve Tesla CEO’sunun  45 milyon takipçisinden çok fazla ayrı kalacağı düşünülmüyor. Musk, en son Haziran ayında Twitter’ı bıraktığını duyurmuş, iki gün sonra geri dönmüştü.

Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’daki yaklaşık 45 milyon takipçisine sosyal medya platformundan bir süre uzaklaşacağını duyurdu. 

GEÇEN HAFTA PAYLAŞIMLARIYLA BORSAYI YÖNLENDİRDİ

Diğer yandan Musk’ın son “tweet”leri borsa üzerinde büyük bir etki yarattı. Pazar günü, “Bu gece Los Angeles saatiyle 22:00’de Clubhouse’da” olduğunu tweetledi. Ardından, küçük yatırımcılar Clubhouse Media Group isimli şirketin hisselerine hücum etti. Uygulamayla alakası olmayan şirketin hisseleri bir günde yüzde 110 yükseldi.

Cuma günü ise Musk, Twitter biyografisine “#bitcoin” ifadesinin eklemesinin ardından gün içinde kripto paranın değeri yüzde 15 arttı. İş insanı, daha sonra konuya ilişkin bir paylaşım daha yaptı: “Geçmişe bakınca kaçınılmazdı.”

GAMESTOP’UN HİSSELERİNİ YÜZDE 157 YÜKSELTTİ

Teknoloji zinciri Gamestop’un hisseleri, 27 Ocak Çarşamba günü teknoloji milyarderinin “Gamestonk!!” paylaşımını yapmasının ardından yüzde 157 daha yükseldi.  

Online pazar yeri Etsy’nin hisseleri de 26 Ocak’ta Musk’ın “Etsy’yi çok seviyorum” paylaşımının yapmasının ardından yüzde 3,5 oranında arttı.

Son olarak 13 Ocak’ta, bir Japon video oyunu üreticisi olan Bandai Namco’nun hisseleri, Musk’un oyunlarından birinden bir karakter içeren bir fotoğrafı paylaşmasının ardından yüzde  4 yükseldi. Musk paylaşımında,  “Hey sen … Evet Kraliçe … Başaracaksın!” ifadelerini kullanıp kalp emojisi ekledi.  

ELON MUSK, BEYİN ÇİPİ PORJESİNİ DÜNYAYA TANITTI

Facebook Comments